İşe Giriş Bildirgesi Hk.

ERKAN AKTÜRK

Katkı Sunan Üye
MERHABA DİNÇER BEY
MESAJINIZI OKURKEN BUNDAN ÜÇ AY ÖNCE YAŞADIĞIM BİR OLAY AKLIMA GELDİ
20.06.2005 TARİHİNDE İŞE BAŞLAMAK ÜZERE 17.06.2005 TARİHİNDE SİGORTA MÜDÜRLÜĞÜNE İŞE GİRİŞ BİLDİRGESİNİ VERDİM YAKLAŞIK BİR AY SONRA EVRAKLARIMI İNCELERKEN PERSONELİN İŞE BAŞLAYACAĞI TARİHİ SEHVEN 20.05.2005 EVRAĞIN PERSONEL VE İŞVEREN TARAFINDAN İMZALANDIĞI TARİHİ DE 17.05.2005 OLARAK BEYAN ETMİŞİM İYİ NİYETLİ DUYGULARLA İŞVEREN SERVİSİNE DİLEKÇE İLE BAŞVURDUM İKİ AY SONRA İŞE GİRİŞİN GEÇ VERİLDİĞİNDEN DOLAYI 488,00 YTL İDARİ PARA CEZASI TEBLİĞ EDİLDİ ŞU AN BU CEZANIN KALKMASI İÇİN HERTÜRLÜ İŞLEME BAŞVURDUM BİR KERE SSK'NIN ELİNE DÜŞMÜŞÜM BANA ÖYLE GELİYOR Kİ BU PARAYI BENDEN ALACAKLAR ÇÜNKÜ SSK'NIN MANTIĞI İLE ASKERLİK MANTIĞI AYNI İSTEMEYEREKTE BİR HATA YAPMIŞSAN MUHAKKAK CEZALANDIRILMAN LAZIM CEVAP YAZDIĞINIZ ARKADAŞIN DURUMU VAHİM ONUN HİÇ KURTULUŞU YOK BURADAN MESLEK MENSUBU ARKADAŞLARA DA DUYURULUR BENİM YAŞADIĞIM OLAYI MUHAKKAK YAŞAYAN VE YAŞAYACAK OLANLAR OLACAKTIR BUNUN İÇİN EK:1'LERİN ÇOK BÜYÜK BİR ÖNEMİ VAR İTİRAZ DİLEKÇESİ ŞUNLAR GEREKLİ:
1. BAKANLIĞA VE DAHA ÖNCE BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE GÖNDERİLEN EK:1
2. İŞ SÖZLEŞMESİ
3.İŞE GİRİŞ BİLDİRGESİ FOTOKOPİSİ,
4 PERSONEL EL YAZISI İLE YAZILIP İMZALANMIŞ İBRANAME,
ÇALIŞMALARINIZDAN BAŞARILAR DİLERİM

Not: Bu yazının başlığı admin tarafindan forum kurallarına uygun olmadığı için düzeltilmiştir.Lütfen Forum Kuralları'nı okuyunuz.

Merhaba

Merhaba Arkadaşlar

Biraz önce de bana Bölge çalışma müd.den bir İdari Para Cezası Tebligatı geldi.6 (işçi) * 71,45=428,70 ipc.
Sebep şu İşçi girişlerini 01/08/2005 tarinde ssk il müd.lüğüne zamanında yapmama rağmen bölge çalışma müd.ne 01/09/2005 yerine 14/09/2005 tarihinde yapmammış.
Bu nasıl iştir anlamadım bildirmeseydim daha iyiydi.Bildirimde bulunduğumuz için ceza yiyiyoruz.
Arkadaşlar bölge çalışma müd.ne itiraz etmek istiyorum yardımlarınızı bekliyorum nasıl ve ne şekilde yapmam gerekir.Örnek olaylar var mı?

MERHABA SEBAHATİN BEY
MESAJINIZI TAM OLARAK ANLAYAMADIM AMA SSK NIN YAYIMLANMIŞ BİR GENELGESİ VAR 19.07.2005 TARİHİNDE İŞÇİ GİRİŞ BİLDİRİMLERİ SADECE ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞINA GÖNDERİLECEK BAKANLIĞA BAĞLI BÖLGE ÇALIŞMA MÜDÜRLÜKLERİNE EK:1 İŞÇİ GİRİŞ BİLDİRİMLERİ GÖNDERİLMEYECEK

Merhaba Erkan bey..

Olayın özeti ssk ya girişlerde problem yok bölgeye çaliışmaya işyeri açılışının bildirimde 1 aylık sürenin aşılması..
İlginize teşekkür ederim..

MERHABA OGÜN BEY
MESAJINIZ İÇİN YÜREKTEN TEŞEKKÜR EDERİM.
SİZLERLE BU FORUMDA ÇOK GÜZEL FİKİRLERİ PAYLAŞACAĞIZ
MESLEĞİMİZLE İLGİLİ OKUDUĞUM HERŞEYİ DUYDUĞUM HERŞEYİ YAŞADIĞIM HER OLAYI SİZLERLE PAYLAŞACAĞIM BU MESLEKTE PAYLAŞIM ESAS OLMALI YOKSA BİR KAnun MADDESİNİ UNUTURUZ BİR ÇIKMAZIN İÇİNE GİRERİZ ONDAN SONRA CEZALAR YAĞDIKTAN SONRA İŞVERENE MÜKELLEFE NE SÖYLEMELİYİZ SENARYOLARINI ÜRETİRİZ.

BU FORUMA ÜYE TÜM ARKADAŞLARIMI EN DERİN DUYGULARIMLA SELAMLIYORUM

Sayın Erkan AKTÜRK
Öncelikle sizede geçmiş olsun demek istiyorum.Benim forumdaki arkadaşa verdiğim sadece bir öneriyi ve bundan başka bir yolda bilemiyorum diyerek yazmıştım.İnşallah siz ve diğer arkadaşta bu durumdan kurtulmanızı temenni ederim.
Dediğiniz gibi SSK `da yapılan hatanın affı yok.

Not: Lütfen büyük harf kullanmayalım.

merhaba değerli forumdaşlarım
dün güzel bir haber aldım işe giriş bildirgesinde personelin işe başlayacağı tarihi yanlış beyan etmiştim s.s.k fatih müdürlüğü ile yaşadığımız yoğun yazışmalar neticesinde haklılığımız kabul edildi bize tebliğ edilen asgari ücretin bir katı tutarındaki ceza kaldırıldı
sayın dinçer bey daha önceki ifademde s.s.k nın ceza zulmunden korunmanın tek yolu güzel bir personel özlük dosyası oluşturmak lazım
ek:1'lerin önemi çok büyük ek:1'i zamanında bakanlığa müdürlüğe göndermemiş olsaydım bu cezadan kurtulmam imkansızdı.