İşe Giriş Bildirgesi yapılmış, ancak iş kişi göreve başlamamışsa ne yapmam gerek

Merhaba,
03/04/2010 tarihinde verilen işe giriş bildirgesinde personelin işe başlama tarihi 04/05/2010 olarak belirlenmiştir.ancak;söz konusu kişi belirtilen tarihte göreve başlammış bizde buna ait işten ayrılış bildirgesini 04/05/2010 tarihi itibari ile işten ayrılış tarihi olarak 04/05/2010 olarak belirtik..

İşten Ayrılış bildigesinde;

-İşten Ayrılış tarihi 04/05/2010 tarihi olarak belirtim
-Çalıştığı gün sayısını 0 olarak belirtim
-Pirim Tutarını 0 olarak belirtim .

Şimdi bu şekilde düzenlemiş olduğum İşten ayrılma bildirgesinde herhangi bir idari para cezası alırmıyım ?
-İşe giriş bildirgesini ve İşten ayrılma bildirgesini ilgil dönem içindeki E-BİLDİRGEDE gösterecekmiyim.?

Konu hakkında bilgi verirseniz sevirim.

Ynt: İşe Giriş Bildirgesi yapılmış, ancak iş kişi göreve başlamamışsa ne yapmam gerek

Dilekçe ile girişi iptal ettirmeniz gerekmekte idi.

Ynt: İşe Giriş Bildirgesi yapılmış, ancak iş kişi göreve başlamamışsa ne yapmam gerek

aynı gün içindemi yoksa bu gün dilekçe ile iptal etsem olurmu

Önce çıkış bildirimini iptal etmelisiniz. Sonrada sgk dilekçe verip işe başlamadığı için girişin iptalini sağlamalısınız.

Personel hiç mi işbaşı yapmayacak yoksa 1-2 gün gecikmeli mi işe başlayacak?

1- eğer işe gelecekse hiç uğraşmayın bu sürelere ait izin formu doldurursunuz Ek-8 ile verirsiniz.
2- işe hiç gelmeyecekse çıkışı iptal edin durumu bildiren dilekçe ile sgk'ya gidin..

İnternetten iptal edilen giriş ya da çıkış bildirimlerinde ayrıca dilekçe ile SGK'na bildirim yapma zorunluluğu yoktur.

peki ilk defa işçi çalıştırmaya başlayacak bir işyerinde 08/07/2010 da başlayacak diye işyeri bildirgesi verilmişse ve işçi çalışmaya başlamamışsa ve bununla ilgili herhangi bir işlem yapılmamışsa ne olur?