İşe İade Davası Ve İhbar Ve Kıdem Tazmınatları Hk.

merhaba arkadaşlar
yeraltı kömür madeni işçisiyim sizden yardımcı olmanızı fikir vermenizi istiyorum ben 13.12.2014 tarihinde özel bi şirkette yeraltı maden ocağında işe başladım. herşey iyi hoş güzel gidiyordu fakat 01.07.2015 tarihinde çalışmış olduğum şirketin ismi değişti bize de yazılı ve sözlü haber verilmeksizin işe giriş çıkış yapılmıştır.01.07.2015 tarihinde çıkış yapılmış 02.07.2015 tarihinde işe giriş yapmışlar şirketin sırf ismi değişti diye şimdi 20.07.2015 tarihinde ise aynı şekilde yazılı ve sözlü haber verilmesizin 19 kişiye madde 4 üzerinden işten çıkardılar. bu süre zarflarında biz hiçbiryere imza atmadık.sadece çalıştığımız ayların alacaklarını vereceklermiş kıdem ve ihbar tazminatı vermiyecem diyor.

SİZE SORUM ŞU BİZİM NE GİBİ HAKLARIMIZ VAR.
HAKLARIMIZI NASIL ALABİLİRİZ NASIL TAHSİL EDERİZ
İŞE İADE DAVASI AÇABİLİRMİYİM AÇSAM BU KONUMDA İKEN KAZANMA ŞANSIM VARMIDIR

DETAYLI Bİ ŞEKİLDE YARDIMCI OLACAK ARKADAŞLAR VARDIR UMARIM YOL GÖSTERENLERE ŞİMDİDEN COK TEŞEKKÜR EDERİM.

Son düzenleme:
Öncelikle bu durumda 1 aylık süreniz var bu süre içinde itiraz etmeniz gerekiyor.
1 yılı doldurmadığınız için kıdem hak etmezsiniz, ancak 6 ayı geçtiği için 2 haftalık ihbar tazminatı hakkınız var.(devir durumları sıkıntılı gibi)
bunların hepsi ve işe iade davası için bir avukatla görüşmenizi öneririm.

Son düzenleme: