İşe İade Davasını Kazandık,Peki Ya Şimdi ?

Merhaba,

Ise iade davasi acilirken avukatimizla tazminatin %10'u komisyon olacak sekilde anlasmis ve vekalet vermistik.

Davayi kazandik, isverenin hamlesi bekleniyor.

• Isverenin iscisini geri cagirmasi durumunda
  • Isverenin iscisini geri cagirmasi ve iscinin isbasi yapmasi durumunda
  • Isverenin iscisini geri cagirmasi ve iscinin isbasi yapmamasi durumunda

kim kime ne kadar odeme yapacak, bu is nasil sonlanacak?

p9rx4.png

p9rjz.png

Bu tablo uzerinden cevap verebilirseniz cok sevinirim.

Tablonuzdaki başlıklarda küçük bir hata var :) İşveren işçiyi işe davet etmez, işe iade davasını kazanan işçi tekrar işine başlatması için işverene başvurur.

İşsizlik sigortasına başvurdunuz ve işsizlik sigortasından yararlanıp kurumdan ödeme aldınız mı işsiz olduğunuz süre içinde?

işe başlatılmaması durumundaki neden 12 brüt ve 4 net maaş cezası var 4 aylık ödeme boşta geçen süre dersek işe başlatmama tazminatı 4-8 aylık ücret tutarı değil midir??

Tablonuzdaki başlıklarda küçük bir hata var :) İşveren işçiyi işe davet etmez, işe iade davasını kazanan işçi tekrar işine başlatması için işverene başvurur.

İşsizlik sigortasına başvurdunuz ve işsizlik sigortasından yararlanıp kurumdan ödeme aldınız mı işsiz olduğunuz süre içinde?
Hayir. Basvurumu yeni yaptim. Herhangi bir ucret almadim. Tazminatsiz isten cikarilmistik. Simdiye kadar ne issizlik sigortasi ne de isverenden odeme almadik. Tabloyu ben hazirladim. Kulaktan dolma bilgiler oldugu icin yanlislar oldugunu tahmin ediyorum. Duzeltmeler icin yardiminiza ihtiyacim var

Son düzenleme:
-Avukatlık ücreti konusunda, avukatınızla anlaştığınız vekalet ücreti ne kadar ise, o miktarı siz ödersiniz.Anlaştığınız ve davayı kazansanız da kaybetseniz de ödeyecek olduğunuz vekalet ücretini herhangi birinden de tahsil edemezsiniz.
Davayı kazandığınızda siz haklarınızı alırsınız, sizi temsil eden avukata da davayı kaybeden tarafın ödeyeceği bir vekalet ücretine karar verilir, bu vekalet ücretinin sizin avukatınızla anlaştığınız miktarla ilgisi yoktur, sadece isim benzerliğidir olay :)
- Olması gereken işinize son verildiğinde işkura başvurmak , mahkeme sonrası karar ile tekrar başvuruyu canlandırarak işsizliğiniz devam ediyorsa işsizlik ödeneğinden yararlanmaktır.
İşsizlik ödeneği 4 ay değildir, ödemiş olduğunuz prim gün sayısına göre süre ve miktarı değişiklik gösterecektir. Ama tavanı asgari ücrettir,

işe başlatılmaması durumundaki neden 12 brüt ve 4 net maaş cezası var 4 aylık ödeme boşta geçen süre dersek işe başlatmama tazminatı 4-8 aylık ücret tutarı değil midir??
Sözleşmelerle bu tazminat tutarı arttırılabiliyor sn.kadirlioğlu, sözleşmede hiç bir şey belirlenmemişse, dediğiniz gibi en çok 8 aylık ücret tutarı kadar tazminata hukmedebiliyor mahkeme.

Sözleşmelerle bu tazminat tutarı arttırılabiliyor sn.kadirlioğlu, sözleşmede hiç bir şey belirlenmemişse, dediğiniz gibi en çok 8 aylık ücret tutarı kadar tazminata hukmedebiliyor mahkeme.

Yanlış anlamıyorsam, en çok 8 aylık ücret tutarına ilişkin,21 nci maddenin son fıkrası"...sözleşmeler ile hiçbir surette değiştirilemez,aksi yönde sözleşme hükümleri geçersizdir."şeklindedir.