İşgöremezlik girişi hk.

merhaba arkadaşlar..

çalışanlardan birisi doğum iznine ayrıldı.. dolayısıyla işgörememezlik raporu aldı..

bununla alakalı SGK dan giriş mi yapacağız?

bu konuyu anlamadım.. lütfen yardımcı olurmusunuz..

nasıl bir giriş yapılacak.. nereden giriş yapılacak?

Ynt: işgörememezlik girişi hk.

Merhabalar,

SGK nın sitesinden işveren butonunun altındaki İşveren Vizite Kağıdı ve Çalışamazlık Belgesi Girişine şifrelerinizi girerek sisteme girmeniz durumunda zaten sistem sizi yönlendirecektir.Rapor elinizde mevcut ise rapor başlama ve bitiş tarihlerini girersiniz başka bişeyi yok zaten.Kolay gelsin...

Soru Numarası : 289
Cevaplanma Tarihi : 05.02.2009

Soru
Sigortalı çalışan personelim raporunu getirdi. İşveren olarak yapmam gereken işlem nedir?

Cevap
İnternet üzerinden www.sgk.gov.tr adresinden işveren seçeneğini tıklayın. İşveren vizite kağıdı ve çalışamazlık belgesi girişinden, kullanıcı kodu ve şifrelerinizle giriş yapın.

SGK nın sitesinde bu şekilde yazıyor.. geçen ay Eksik gün ile ekinde raporu beyan etmiştik... ayrıca internet üzerinden yapılacağı hususunda bilmiyorduk.. şimdi girmiş olsam ne gibi cezası olur?

MUHASİP58 ' Alıntı:
Merhabalar,

SGK nın sitesinden işveren butonunun altındaki İşveren Vizite Kağıdı ve Çalışamazlık Belgesi Girişine şifrelerinizi girerek sisteme girmeniz durumunda zaten sistem sizi yönlendirecektir.Rapor elinizde mevcut ise rapor başlama ve bitiş tarihlerini girersiniz başka bişeyi yok zaten.Kolay gelsin...

teşekür ederim..

peki bunu yapmamanın bir cezası varmıdır.. geçen ay yapmamız gerekiyordu ama yapmadık... ?

Ynt: İşgörememezlik girişi hk.

Eksik gün bildirimini zamanında yaptıysanız bu yüzden ceza ile karşılaşacağınızı sanmıyorum tabiki bu benim yorumum tam olarak bilmiyorum yanıltmak istemem.İnternetten giriş yapmadıysanız arkadaşımında bahsettiği gibi işçiniz parasını alamaz bu konuda sıkıntı olur sadece.Bu durumu nasıl farkettiniz işçiniz parasını alacağı zaman mı?

Ynt: İşgörememezlik girişi hk.

cevaplarınız için teşekür ediyorum..

şimdi bizim işçimiz geçen ay doğumdan dolayı 32. haftasında rapor aldı. biz bunu geçen ay eksik gün ile bildirdik. ancak internetten girişini yapmadık.. bugün girişi yapmak için uğraştık ancak işe başlama tarihi belli olduğu için girişini yapamadık. işe başladığı tarihte mi acep internetten girişi yapmak gerek?

sanırım ilk defa başımıza geldiği için eksikliğmiz çok... öğreniriz inşl..

Ynt: İşgöremezlik girişi hk.

merhaba ben de iş yerimden işgöremezlik belgesi almak istiyorum ancak sistem sürekli hata veriyor doğum iznindeyim ve doğum iznim 1 mart ta başladı ve bugün yani 29 nisanda giriş yaptırmak istedim ancak bir türlü olmadı sebep ne olabilir sizce düzeltmek için ne yapmalıyız yardımcı olursanız çok sevinirim çok çok teşekkürler