fonradar

İŞKUR Hk.

Arkadaşlar herkese iyi çalışmalar bi konu hakkında bilgilerinize ihtiyacım var.Malum bilindiği üzere iş kura verilern formlar hakkında hrhangi bir resmi yazı olmadığından dolayı vermeme gibi bir durumda herhangi bir cezayi işlem soz konusu değildi.Yanlız bu olay benım kafamı karıştırmaya başladı mevzuatı uzun zamandan berli takip etmediğimden belki eksiklerim olabilir.Yaklaşık olarak 6-7 aydan berli işkur çizelgelerinide vermiyorum bu yüzden bi sorun bi sıkıntı çıkarmı.Yani verceksnız diye resmi bi yazıda yok o yüzden ben vermiyrm ama içim hiçe rahat diğer bi konu ise geriye doğru çizelgeleri versem bi sorun teşlik edermi??Üstadlardan yardım bekliyorunm şimdiden çok teşekürler.....

Ynt: İŞ KUR HK.

Genelde pek tavsiye edilmez ama bence içinizden gelen sese kulak verin. İşkur bildirgelerini vermelisiniz. Geçen sene itibariyle cezası 2.000 tl idi. Yalnız ceza uygulanmıyor o ayrı.

Sonuçta her ay verilmesi gereken bir çizelge. Neden işinizi eksik yapasınız ki

Ynt: İŞ KUR HK.

Vermeye başlayarak kolunuzu kaptırmışsınız. Zımni olarak vermeyi kabul etmişsiniz.
Hiç vermeyenlerin (50 işçi ve üzeri hariç) içi rahat olsun. Zira uygulayabilecek olsalardı cezayı hiç acımadan keserlerdi.