İŞKUR İşgücü Çizelgesi Verilmesi Hakkında

ÜZER

Katkı Sunan Üye
merhaba arkadaşlar.işkur a aylık işgücü çizelgesi verilmesi işçi sayısı 10 kişiyi geçen yerlerde mi zorunlu.yoksa 1 kişi olsa dahi verilmek zorundamı.10 kişiyi geçenlerde verilmemesinin cezi yaptırımı nedir.bilgi verirseniz memnun olurum.

Ynt: İŞKUR İşgücü Çizelgesi Verilmesi Hakkında

10 kişinin üzerinde olan işyerlerinde veriliyor işkur dan cezanın 1000 lira civarında olduğunu duymuştum ama yasal dayanağı varmıdır bilmiyorum.

Cezası sgk gibi değil o yönde korkunuz olmasın;

Önce İş kurumu tel ile arıyor sonra yazılı bildiride bulunuyor iş gücü çizelgesini gönderiniz şeklinde zaten o yazılı bildirimde gönderilmediği halde cezası mevcut eğer ısrarla gönderilmediği takdirde ceza işliyor.

Defalarca yazıldı yine aynı soru! Öncelikle arama yapıp daha önce yazılanları okusanız yukarıda yazılanların çoğunun uydurma olduğunu görürsünüz.

verilen bilgiler için teşekkür ederim.arama butonu yeterli sonuca götürmediği için konu açtım.sayın nane uslup çok kötü olmuş.özele yazma ihtiyacına girmedim.polemiğe girme niyetinde değilim.ilginiz için teşekkürler.

Uydurma kelimesi 50 kişi altında çalışanları olanlarda zorunluluk ve ceza kesileceği yazılarınadır. Kurumun yasal dayanaktan yoksun dayatmalarına karşıyım.