fonradar

işletme defteri ayrı ayrı banka olurmu

Selam aleyküm Hayırlı günler herkese foruma yeni dahil oldum sizlerin bilgisinde öğrenmek ve yanlış bir iş yapmamak adına danışmak istedim

Konu şu: yeni mükellef oldum 1 ay oldu işletme defteri gerçek usülüm şahıs bilanço ve ltd şimdilik gerek görmedim önüm görmek ve ufak ufak gitmek istedim bu yüzden işletme defterini tercih ettim yani yeni mukellefim

Isletme defterinde şahıs bilanço ve ltd şirketleri gibi ticari hesap ayrı şahıs hesap açmak şartmı yoksa tek hesapta gelen giden cekilen şahıs harcamalar vs vs olduğu gibimi yoksa ayrı banka açıp hesaptan hesaba şahıs harcamalar icin havalemi yapacağım kafam karıştı gitti bilgi verirseniz sevinirm

Sayin Ahmet Gungor

Te hesaptada takip edebilirsiniz. Zaten isle ilgili olmayan sahis harcamalari KKEG olacak. Mal alis ve satislari hesabinizdan odenebilir. Ornegin is yerinizin faturasini ve evinizin elektrik faturasini ayni hesaptan odeyebilirsiniz sonucta isyeri icin odenen elektrik gider olarak kaydedilecek.

Ancak isterseniz Kazanclarinizi ve Giderlerinizi ayri Ticari hesaptada takip edebilirsiniz.