İşletme Defterinde Kur Farkı Karı Zararı Olur mu?

Üyelik
6 Haz 2005
Mesajlar
171
Merhaba

İşletme defteri veya serbest meslek defterine tabi olan firmalarda kur farkı kar veya zararları kayda alınır mı?

Teşekkürler
 
Üyelik
7 Haz 2005
Mesajlar
2,171
Konum
İstanbul
Merhaba,
Vergi Usul Kanununun Yabancı Pararaların değerlemesi ilgili 280. maddesinde tutulacak defterler için bir kısıtlama getirilmemiştir. Buna göre İşletme Defteri veya Serbest Meslek Defteri tutan mükelleflerinde Kur Değerlemesi yapması ve çıkan sonucu gelir yada gider (veya maliyet) olarak göz önünde bulundurması gerekmektedir.
 
Üst