İşletmede Kullanılan Araç Hk.

öncelikle herkese kolay gelsin arkadaşlar
benim sormak istediğim işletmede kullanılan bir araçın vergi dairesi kaydının unutulmuş olması halinde yapılabilecekler?yani araç işletmede kullanılıyor giderleri defterlere intikal ettiriliyor fakat vergi dairesine araç satın alındığında herhangi bir bildirim yapılmamış bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.kolay gelsin....

İşletmede kullanılan aracın vergi dairesine kaydı diye bir şey yoktur. Arac varlıklarınız içerisinde görünüyorsa giderlerini kayıt altına almak için yeterlidir....

vergi usul kanununda vergi dairesine yapılacak bildirimler ana başlık halinde toplanmış ve bellidir. Özellikle mükellefiyet şeklinde değişiklikler vergi dairesine bildirilmek zorundadır. Muhasebe kayıtlarınızda Aktife alınmış ise giderleri gönül rahatlığıyla yazabilirsiniz. kolay gelsin

arkadaşlar bu mükellef işletme defterine tabii ve diğer mükelleflerimizin kendi işlerinde kullanmak için satın aldıkları araçların hepsini vergi dairesine dilekçeyle bildiriyorduk fakat bu nasıl olmuşsa unutulmuş bundan dolayı herhangi bir ceza veya benzeri durumla karşı karşıya kalmayacağımız yönünde görüş beyan ediyorsunuz be beni oldukça rahatlatıyorsunuz teşekkür ederim:)