İşsizlik Maaşı Alan İşyeri Açınca Devem Edermi?

  • Konbuyu başlatan tufanari
  • Başlangıç tarihi
T

tufanari

Ziyaretçi
İşten çıkartılan ve İşsizlik Maaşı alan, İş bulamayınca Dükkan açarsa İşsizlik Maaşı kesilirmi ?
Kanun da bununla ilgili dayanak varmıdır?
 
O

Ogün Güneş

Ziyaretçi
Ynt: İşsizlik Maaşı Alan İşyeri Açınca Devem Edermi?

İşsizlik ödeneği ödenmesinde hak düşürücü nedenler (1)
Madde 52 ? İşsizlik ödeneği almakta iken;
...
b) (Değişik: 25/6/2003 ? 4904/29 md.) İşsizlik ödeneği aldığı sürede gelir getirici bir işte çalıştığı veya herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan yaşlılık aylığı aldığı tespit edilen,
....
Sigortalı işsizlerin işsizlik ödenekleri kesilir.
_________________________________________________
Hiç bu yönde uygulamam olmadı ancak kesilir diye düşünüyorum.
 
Üyelik
3 Eki 2008
Mesajlar
117
Ynt: İşsizlik Maaşı Alan İşyeri Açınca Devem Edermi?

Bağ-Kur'lu yani 4/b sigortalı olması gerekeceği için, kurumca tespit edildiği anda kesilir. Hatta fazladan ödeme yapmışlarsa geri bile isteyebilirler. :)
 
Üst