İşsizlik Maaşı Almada Son 3 Yıl Hesabı

arkadaşlar her kese iyi çalışmalar benim sorum şu bu gün işten ayrıldığımı var sayarak geriye dönük 3 yl hesaplanıreken hangi tarih baz alınacak örnek:2011 de 243 gümüm var 2010 da çalışmam yok 2009 da 99 günüm var 2008 de 174 günüm var iş kuru aradım anlar 2009 aralık ayı ile 2011 aralık ayı arasındaki süreyi hesaplamam gerektiğini söylediler ama benim hesabıma göre bu iki tarih arası 3 yl değil 2 yıl eder lütfen acil yardım

Başlık açarken büyük harf kullanmayınız.

Ynt: İşsizlik Maaşı Almada Son 3 Yıl Hesabı

"3 yıl"hesabı sizin işyerinden ayrıldığınız tarih den geriye doğru 3 yıl içinde en az 600 gün süreyle işsizlik sgortası primi ödemiş olmak,iş sözleşmesinin feshinden önceki son 120 gün içinde prim ödeyerek sürekli-aralıksız(burası biraz muğlak,örneğin devamsızlık hariç diğer noksanlıklar sorun olmuyor)çalışmış olmak gerekir.
600 gün primi olan.........180
900 .........240
1080 .........300 gün süreyle işsizlik ödeneğinden yararlabilir.şeklinde biliyorum
NOT.(eksik yada yanlış var ise lütfen düzeltelim)

28/12/2008-28/12/2011 arasındaki prim günlerinizin en az 600 gün olması şart.

Merhaba,
son 3 yılda 600 günden fazla prim ödemem yapıldı. nisan 3 tarihinde işten ayrılarak nisan 9da başka bir şirkette işe girdim ancak burada sigorta sigortam mayıs 17 itibariyle giriş yapıldı ve tekrar işten çıkışım yapılacak. işsizlik maaşı hak edebiliyor muyum yeni kanuna göre? son 120 ay ibaresi kaldırılmış ama bir muallak var anladığım kadarıyla.

Süre ve prim gün sayısı dışında,işyerinden çıkış nedeni (diğer bir ifadeyle sözleşmenin fesih nedenine) bağlı

sweetheard ' Alıntı:
Merhaba,
son 3 yılda 600 günden fazla prim ödemem yapıldı. nisan 3 tarihinde işten ayrılarak nisan 9da başka bir şirkette işe girdim ancak burada sigorta sigortam mayıs 17 itibariyle giriş yapıldı ve tekrar işten çıkışım yapılacak. işsizlik maaşı hak edebiliyor muyum yeni kanuna göre? son 120 ay ibaresi kaldırılmış ama bir muallak var anladığım kadarıyla.

Bu konuya dair ifade "120 ay"değil, 120 gün dür ve kaldırılmadı aynı durum devam ediyor.

şeref aydemir ' Alıntı:
"3 yıl"hesabı sizin işyerinden ayrıldığınız tarih den geriye doğru 3 yıl içinde en az 600 gün süreyle işsizlik sgortası primi ödemiş olmak,iş sözleşmesinin feshinden önceki son 120 gün içinde prim ödeyerek sürekli-aralıksız(burası biraz muğlak,örneğin devamsızlık hariç diğer noksanlıklar sorun olmuyor)çalışmış olmak gerekir.
600 gün primi olan.........180
900 .........240
1080 .........300 gün süreyle işsizlik ödeneğinden yararlabilir.şeklinde biliyorum
NOT.(eksik yada yanlış var ise lütfen düzeltelim)
ben mesela geçen ay 12 gün rapor aldım bunun herhangi bir etkisi olurmu şuan işten çıkarılsam işsizlik ödemesi açısından

Aldığınız 12 günlük raporun etkisi olmaz ama ,3 -6 nisan arasındaki boşluk sıkıntı yaratır son 120 gün hesabında

2 soruyu karıştırmışım sanırım, ama bunda sizin de etkiniz fazla, her konuya yazmanızın da etkisi var ;)
eğer son 120 gün, raporlar, ücretsiz izinler dışında mazeretsiz -bildirimsiz devamsızlığınız yoksa , işsizlik sigortasından yararlanabilirsiniz prim ödeme gün sayısına bağlı olarak.

keremcem ' Alıntı:
2 soruyu karıştırmışım sanırım, ama bunda sizin de etkiniz fazla, her konuya yazmanızın da etkisi var ;)
eğer son 120 gün, raporlar, ücretsiz izinler dışında mazeretsiz -bildirimsiz devamsızlığınız yoksa , işsizlik sigortasından yararlanabilirsiniz prim ödeme gün sayısına bağlı olarak.
tşk üstad az laf çok iş bundan sonra ama bu aralar gerçek şirkette bazı proplemlerim var :D