fonradar

İşsizlik Maaşını Alabilir miyim ?

ben şuan işsizlik maaşı alıyorum.6 ay daha alma hakkım var ama bu eylülde üniversiteye başlıycam öğrenci gözüksem hayla almaya devam edebilirmiyim işsizlik maaşını yardımcı olursanız çok memnun olurum teşekkürler​

Iskur tarafindan bir is onerisi iletildiginde baslayabilecek durumda olmaniz da aranan sartlar arasindadir.
Normalde yapmaniz gereken okula basladiginizi kuruma bildirmek olmali zaten.
Kurum sizin ogrenci oldugunuzu kendi kayitlarindan goremeyeceginden muhtemelen maasiniz kesilmeyecektir.

Iskur tarafindan bir is onerisi iletildiginde baslayabilecek durumda olmaniz da aranan sartlar arasindadir.
Normalde yapmaniz gereken okula basladiginizi kuruma bildirmek olmali zaten.
Kurum sizin ogrenci oldugunuzu kendi kayitlarindan goremeyeceginden muhtemelen maasiniz kesilmeyecektir.

abi benim bu ağustosta askere gitmem gerekiyor. ama askere gitmekten vazgeçtim üniversiteye gitcem askerliği tecil etirip ailemin beni okutmaya durumu yok o yüzden işsizlik maaşına ihtiyacım var bu şartlarda hayla alabilirmiyim okula başlasam bunu kuruma bildirmezsem suç mu işlerim detaylı bir bilgiyle yardımcı olurmusun şuan çok kararsız kaldım ne olur bir yardım et