fonradar

İşsizlik Ödeneği Deneme Süresi

arkadaşlar merhaba
Benim sorum işten çıktıktan sonra işsizlik ödeneğine başvurdum ve kabul olmuş daha maaş almadım,bu sırada yeni bir işe girdim sigortam yapıldı,şimdi işkura işe girdiğime dahil yazı yollucam,fakat yeni girdiğim işyerinden deneme süreli iş sözleşmesinin feshi nedeni ile çıkarsam,sgk nın çıkış nedenleri 2. madde işsizlik almaya devam edebilirmiyim.işyerinde daha yeni sigorta oldum 3 gün falan oldu.yardımcı olursanız sevinirim.

Ynt: İşsizlik Ödeneği Deneme Süresi

Tabiki alabilirsiniz , önemli olan işsizlik için başvurmuş olmanız , başvurmasaydınız o zaman olmazdı. Bu işyerinden çıkış verildiği zaman iş kurumuna başvurup geçmişten olan ödeneğinizi alabilirsiniz. Endişeniz olmasın.

zaman ayırdığınız için teşekkürler.Yani yeni işimden çıktığım takdirde tekrar işkura başvurup devam edebilirim.çıkış nedenim sgk nın 2.maddesi olucak,deneme süreli işsözleşmesinin işçi tarafından feshi.umarım bir sorun olmaz.tekrar teşekkürler.

TATÜ ' Alıntı:
zaman ayırdığınız için teşekkürler.Yani yeni işimden çıktığım takdirde tekrar işkura başvurup devam edebilirim.çıkış nedenim sgk nın 2.maddesi olucak,deneme süreli işsözleşmesinin işçi tarafından feshi.umarım bir sorun olmaz.tekrar teşekkürler.

İkinci işyerinden değilmi 2.madde , o şekilde mi anlaştınız neden öyle , bir problem olmaz çünkü önceden kazanılmış hak bu , şimdiki işyeri ile ilişkilendirilmez sanıyorum , işe başladım diye dilekçe verirken iş kurumuna da danışın lütfen , ne olur ne olmazzzz :)

Bende ayni durumdayim arkadaslar. Calisip calismamakta kararsizim. Tekrar kendi istegimle fesih yaparsam. Issizlik maasina baglanabilmem icin max sure ne kadar.

Önceki işinizden işgöremezlik ödeneği almaya hak kazandı ve iş kur işlemleriniz maaş bağlanması yolunda tamamlandı ise alırsınız. Sonraki işten her ne sebeple olursa olsun ayrıldığınız takdirde önceki başvurunuz devreye girer ve kalan ay kadar maaş alırsınız. Örn; 01/2014 maaş bağlandı ancak siz 20/01/2014 yeni bir işe girdiniz ve 30/01/2014 oradan çıktınız diyelim. Sadece ocak ayı için maaş (kısmi hesaplanıyorsa sadece çalıştığınız günler için) alamazsınız sonraki aylarda kaç ay daha maaş alabilecekseniz alırsınız.