İşsizlik ödeneği hk.

03/05/2010 tarihinde 17 ve 18 e istinaden işten çıkartılacağım tarafıma tebliğ edilerek 56 gün ihbar öneri süresini çalıştırmak istediklerini söylediler.ihbar süresi zarfında her gün 2 saat iş arama iznimi kullandım.yerime adam alındı.bu süre içinde izin istediğimde izin vermediler,personel şefinden iste dedi,şef benden çıktın personelden iste diyerek hep yokuşa sürdüler.işim olduğunda gelmez isem ihbar süresinin sonuna ekleneceğini söyleyerek,gelmediğim günler için savunma isteyeceklerini söylediler.haziran ayı içinde 2 gün işe gitmedim.gelemeyeceğimi şifaen söyledim.biri için savunma yazdım,diğeri için yazmadım.bu 2 günün yerine telafi çalışması yaptım.05/07/2010 tarihinde çıkış kağıdımı aldım.bu iş yerinde 5 senelik elemandım.kağıdı iş kura götürüp işsizlik müracaatı yaptığımda kabul olmadı.işyeri o 2 günü izinli göstermemiş.ne yapmalıyım.

Ynt: İşsizlik ödeneği hk.

Hangi koddan çıkış yapıldı? 17 ve 18 numaralı koda göre hak kazanmanız gerekiyor.

Ynt: İşsizlik ödeneği hk.

çıkışım iş kanununun 17 ve 18. maddelerine göre yapıldı.problem haziran ayında ihbar çalışırken 2 gün değişik zamanlarda işe gelemeyeceğimi şifaen bildirmeme rağmen beni ücretsiz bile izinli göstermemişler.kanuna göre 120 gün full dolu veya mazareti olması gerekiyormuş.fabrika beni yok göstermiş.ben birine savunma yazdım diğerine yazmadım.