İstanbul ve Ankara eğitimlerine katılan var mı?

serhat durmus

Katkı Sunan Üye
istanbul ve ankara eğitimleri türmobun organize ettikleri eğitimlere katılanlar varmı acaba , eğitimin içerikleri planlamaları nedir bilgisi olan varmı?

Ynt: İstanbul ve Ankara eğitimlerine katılan var mı?

yeni türk ticaret kanunnu takvimi yayınlanmış bir sitede.Ve deniyor ki şirketler 1 mart 2003 tarihine kadar bağımsız denetçi seçmek zorunda seçmezlerse mahkeme kararı ile seçilecektir. Daha ortada ne bağımsız denetim eğitimi var ne de yetkiler ve görevler belirlenmiş .Nasıl yetişecekler nasıl hazırlanacağız ben anlamadım?

Büyük ihtimal Kasım ayında eğitimler başlar. Sadece 1 yıl var.

Ben Haziran ayından bu yana dönem dönem KOBİ TFRS eğitimine katıldım. Sanıyorum bir-iki ay sonra meslekdaşlarımıza eğitim vermeye başlayacağız. Diğer grupta denetim eğitimi alıyor. Yani eğitmenlerin eğitimi tamamlanmak üzere.. Sahaya çıkamaya hazırız...

sayın horuya sorum şu;
Aldığınız eğitimin içeriği ve kapsamı,mali müşavirleri ilgilendiren kısmı nelerdir ?bu konuda bizi aydınlatırsanız sevinirim çünkü uzun zaman oldu ve belirsizlikler can sıkmaya başladı

Eğitim çalışmaları üç farklı branşta yapılıyor.

1. DENETÇİ yetiştirme eğitimi. SPK-UFRS bağımsız denetimleri standartı ve önemli noktaları anlatılıyor.

2.KOBİ TFRS eğitimidir.Mükelleflerin % 95'i KOBİ olduğundan, bu tür firmalara dönük T.F.R.S. standartları, muhasebe kaydı ve mali tablo hazırlanması vb. işleniyor.

3. yeni TTK sözel olarak işleniyor ve şirketlere getirdiği yeniliklerin altı çiziliyor.

Odalar da doğru dürüst bilgilendirmiyor sağosunlar, eğitimler ne zaman başlayacak, ne şekilde yapılacak...hakikatten can sıkmaya başladı...Ben Ekimde başlayacağını duymuştum oysa ki..