İşten Atılma,İflas, Alacak Maaş

Selamlar

Çalıştığım firma(franchise işletmesi) geçen ay borçlarını(merkez işletmeye) ödeyemediği için satıldı. Çalışanlarının ssk'sını 24 mayısta durdurmuş(30 mayısa kadar çalışmıştık). şirketin durumu ise öğrendiğim kadarıyla şöyleymiş; şirket üretimini durdurmuştur diyerek farklı bi dükkan kiralanmış yıl sonuna kadar bu şekilde devam edecek sonra ise kapanabilecekmiş, eski dükkanlar şuan yeni sahibi tarafından işletiliyor.

Sorun şu ki son ayki maaşımı alamadım, bordro vs imzalamadım, patronla görüştüğümde arabasında vs haciz olduğunu haczi kaldırabilirse(pek sanmıyorum çok fazla borcu vardı) arabayı satıp borçlarını ödeyeceğini söyledi. Kendisi daha önce yurtdışında yaşıyormuş, yine duyduğuma göre yurtdışına çıkacakmış, karısı ve çocukları burada, karısı şuan bi firmada çalışmakta. Olayın daha bir sürü detayı var, benim merak ettiğim son maaşımı nasıl alıcam, alo 170i aradığımda noterden ihtar çekin dediler, ihtar sonrasi yine ödeme olmazsa mahkemeye mi başvurmalıyım? mahkeme çok masraflı ve uzun olur mu? bilgi verirseniz sevinirim.

Bende daha once sizin yasamis oldugunuz durumu yasadim firma iflas karari alip kayyuma atandiysa birsey alamazsiniz ihtari benim bildigim maas gununun uzerinden 20 gun gectiyse ve sirket faalse cekmeniz dogru olurdu.ben 7 yildir davada actim hemde 4 maas ,ihbar kidem hepsi gitti .kazandigim halde davayi alamadim .cunku,mal mulk hepsi baskalarinin uzerine zamaninda planli sekilde yapilmisti.

Bende daha once sizin yasamis oldugunuz durumu yasadim firma iflas karari alip kayyuma atandiysa birsey alamazsiniz ihtari benim bildigim maas gununun uzerinden 20 gun gectiyse ve sirket faalse cekmeniz dogru olurdu.ben 7 yildir davada actim hemde 4 maas ,ihbar kidem hepsi gitti .kazandigim halde davayi alamadim .cunku,mal mulk hepsi baskalarinin uzerine zamaninda planli sekilde yapilmisti.

anladım cevap için teşekkürler, ne kaybediyosak iyi niyetimizden kaybediyoruz, doğru dürüst olunca böyle enayi yerine koyuyolar insanı. Çalıştığım süre boyunca almak istesem dalavere yapıp (avansmış gibi) alabilirdim paramı almadım, efendilik yaptım. neyse olan oldu, ders alındı.