İşten Ayrılacak İşverenin Diğer Bir İşyerinde Çalışmaya Başlamak

MERHABALAR
Ben 01-09-2005 Tarihihnde bir şirkette çalışmaya başladım ve 14.04.2009 tarihinde tüm haklarımı ve kıdem tazminatımı ve ihbar tazminatımı alarak işten ayrıldım. 15.04.2009 tarihinde ayrıldığım işyerinin kurmuş olduğu bir ortak girişimde (Joint Venture) işe başladım. Bu durumda benim 01/09/2008-01/09/2009 tarihleri arasındaki iznimi kullanma hakkım varmıdır. Saygılarımla,

Ynt: İŞTEN AYRILARAK İŞVERENİN DİĞER BİR İŞYERİNDE ÇALIŞMAYA BAŞLAMAK

1.9.2009 tarihinden önce ayrılmış olduğunuzdan kazandığınız bir izin hakkı yoktur.

Ynt: İŞTEN AYRILARAK İŞVERENİN DİĞER BİR İŞYERİNDE ÇALIŞMAYA BAŞLAMAK

AYNI İŞYERİNE BAĞLI FARKLI BİR İŞYERİNDE ÇALIŞIYORUM

Ynt: İşten Ayrılacak İşverenin Diğer Bir İşyerinde Çalışmaya Başlamak

erkan kaya ' Alıntı:
AYNI İŞYERİNE BAĞLI FARKLI BİR İŞYERİNDE ÇALIŞIYORUM
1.9.2009 oldu mu?

erkan kaya ' Alıntı:
MERHABALAR
Ben 01-09-2005 Tarihihnde bir şirkette çalışmaya başladım ve 14.04.2009 tarihinde tüm haklarımı ve kıdem tazminatımı ve ihbar tazminatımı alarak işten ayrıldım. 15.04.2009 tarihinde ayrıldığım işyerinin kurmuş olduğu bir ortak girişimde (Joint Venture) işe başladım. Bu durumda benim 01/09/2008-01/09/2009 tarihleri arasındaki iznimi kullanma hakkım varmıdır. Saygılarımla,

Merhaba;

Açıklamanızda "......tüm haklarımı aldım....." şeklinde bir ibare kullanmışsın. Bu demektir ki, benim o şirkette hiçbir alacağım kalmadı anlamına gelir ki, daha sonra ortak girişim olan bir başka şirket de işe başladığınızı ve bu şirket'de izin kullanabilirmiyim demişsiniz. Hayır kullanamazsınız, çünkü bir (1) yılı doldurmamışsınız. Bu şu demektir ki siz, 15.04.2010 tarihinden önce ücretli yıllık izin kullanamazsınız. Çünkü tüm haklarınızı tüketmişsiniz.

Kolaygelsin

Önceki çalıştığınız şirket ile bu şirketin ortak olduğu ortak girişim ayrı birer tüzel kişiliktir. Dolayısı ile aynı işverenin değişik işyerlerinde çalışmış olmazsınız.