fonradar

İşten ayrıldım maaş ödemem yapılmadı

Merhaba bir kurumsal bir sirketin magazasında satıs sorumlusu olarak calısıyordum 28 agustos ta ise girisim yapıldı 28 aralıktada istifa mı verdim 4 ay boyunca düzensiz bir maaş ödememiz vardı çalıştıgım ilk ay maaşımız icerde bırakıldı bir sonraki ay yarısı elden verildi 15 -20 günde bir elden az miktarda ödeme yapıyorlardı daha sonra calıstıgım firmanın batma noktasına geldigi kayyım atandıgı soylendi maaslarımı düzenli almıyordum 2 aylık maasım yol yemek ücretim mesaim vardı 28 aralıkta istifamı verdim sigorta odemelerim düzenli yapılmıstı.Suana kadar 5 kurus para alamadım sirket telefonlara cevap vermiyor ulastıgım kisiler bugun yarın yatırıcaz diyorlar ama yatıran yok ne yapabilirim avukata gitsem bana ne kadar masraf cıkar yada nereye sikayet etmeliyim.

Ynt: İşten ayrıldım maaş ödemem yapılmadı

Maaş alacağınız kesinse, İcra dairesine gidip maaş alacağınız için ilgili şirkete ilamsız haciz çıkartın.

kesin derken nasıl ispatlayabilirim elimde hiç bir belge yok alacağıma dair

Siz icra yolunu bir deneyin sonuç 7 gün içerisinde ilgili firma itiraz etmezse alacağınız kesinleşir. İtiraz ederlerse Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bölge Çalışma Müdürlüğü'ne başvurun 15 gün içerisinde sizin dosyayı incelemek zorundalar.