İşten ayrılma bildirgesinin iptali

kenanacur

Katkı Sunan Üye
03/09/2011 tarihli yapmış olduğum işten ayrılma bildirgesi için sgk dan girdiğimde iptal etme linkine tıkladığımda giriş bildirgeni geçmiş tarihde gönderdiğimiz zamanki idari para cezası alırsınız uyarısını görmüyorum. yoksa iptal etsem idari para cezası yokmu ????

Ynt: İşten ayrılma bildirgesinin iptali

İşten ayrılma bildirimini verilme yani 10 günlük süre içinde iptal edebilirsiniz. İşe girişde ise aynı gün iptale izin var.

Olsun siz sistemden iptal etmeyin. Sonradan bir zarf içinde cezayı gönderirler. Dilekçe yazın verin diyeceğim ama yaparlar mı bilemiyorum. Ben gitmiştim benim bildirgeyi iptal etmediler.Kuruma gidip şansınızı deneyin derim.

lrtysh ' Alıntı:
Olsun siz sistemden iptal etmeyin. Sonradan bir zarf içinde cezayı gönderirler. Dilekçe yazın verin diyeceğim ama yaparlar mı bilemiyorum. Ben gitmiştim benim bildirgeyi iptal etmediler.Kuruma gidip şansınızı deneyin derim.

Niye ceza olsunki sgk nın kendi sitesinde bile işlem tarihinde ya da işten çıkışlarda 10 günlük süre içinde iptal edilebileceği yazıyor...

Süresinde verilmemesi ipc tabi süre içinde iptale ipc yok.

kenanacur ' Alıntı:
03/09/2011 tarihli yapmış olduğum işten ayrılma bildirgesi için sgk dan girdiğimde iptal etme linkine tıkladığımda giriş bildirgeni geçmiş tarihde gönderdiğimiz zamanki idari para cezası alırsınız uyarısını görmüyorum. yoksa iptal etsem idari para cezası yokmu ????

03.09.2011 de çıkışı verdiysen 12.09.2011 e kadar iptal edebilirsin ancak yazdığın mesaj 06.10.2011 tarihli olduğu için sanki 30 gün geçmiş gibi geldi bana.. şimdi mi yapıyorsun bu iptal işlemi yoksa dediğim tarihlerde mi? (03.09/12.09 arası)

yanlış mı? anladım

Biz yorumları yaparken işlem tarihini 03.10.2011 olarak düşündük...03.09.2011 tarihi için tabiki de ipc var. Acaba arkadaş tarihi yanlış yazmış olabilir mi... ???

EYLÜLDURU ' Alıntı:
lrtysh ' Alıntı:

Niye ceza olsunki sgk nın kendi sitesinde bile işlem tarihinde ya da işten çıkışlarda 10 günlük süre içinde iptal edilebileceği yazıyor...

Tamam yazıyor ama o 10 günlük süre için arkadaşın sorusunda 10 günü geçmiş ben onun için dedim 10 gün içinde tabiki İPTAL edebilirsiniz.

EYLÜLDURU ' Alıntı:
Biz yorumları yaparken işlem tarihini 03.10.2011 olarak düşündük...03.09.2011 tarihi için tabiki de ipc var. Acaba arkadaş tarihi yanlış yazmış olabilir mi... ???

bencede katılıyorum.. sanırım tarih 03.10.2011 olacaktır diye düşünüyorum. YOksa öteki türlü İPC devreye girer. Gerçi sistem iptal etmesine müsade etmez ama