fonradar

İşten çıkarıldım

16 05 2011 tarihinde iş başı yapmış olup 16 09 2011 tarihinde işten çıkarıldım yaklaşık 5 ay olmak üzere çalışmışlıgım var ama bunun 2 ayının ssk ödenmemesini gördüm asgari gecim indirim parasını iş veren vermedi bu konu hakında kendisine durumu söyledim ve işten cıkarıldım böyle bir para bana verilmiyo deyip işime son
verdi bu iş veren hakında ne gibi bir hakkımı araya bilirim ... saygılar .....

Ynt: işten çıkarıldım

Altı dakika ara ile aynı mesajı aynı başlık altında yazmışsınız. Hızlı bilgi almak istediğinizi tahmin edebiliyorum, lakin her yerde geçerli bazı kurallar vardır. Dolayısı ile bu sitenin de bazı kuralları var.

Forum kurallarını bir kez okumanızı dilerdim. Sorunuza yanıt veren arkadaşlar olacaktır, biraz sabretmeniz yeterli.

Ynt: İşten çıkarıldım

Hizmet dökümünüze baktığınızda hangi aylarda ne kadar sigorta yatmış görünüyor?
Bu süreler dışında çalışmanız olduğunuzu ispat edebilir misiniz?
Asgari geçim indirimi maaşınızın içindedir. İşverenin bu parayı size vermediğini nasıl anladınız?
Çalışma süreniz boyunca maaşlarınızı elden mi aldınız?

maaşlarımızı elden alıyorduk ve yüksek olarak bankaya yatırmıyordu maaşlarımızı ve asgari geçim diye bir paranın olmadıgını kendi muhasebecisinede sordum siz asgari üçret almıyorsunuz bu parayı siz alamazsınız diyor bana ne gibi kanuni işlem önersiniz avkat çalışma bakanlıgı tarafından mı veriliyo bunuda bana söylerseniz sevinirim saygılarımla...

Bu anlattıklarınızı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Şikayet Servisine bildirirseniz onlar işveren ile yazışmaları yapmak suretiyle olayı çözmeye çalışırlar ve maddi mağduriyetiniz giderilir.