İşten Çıkarlıyorum, Kıdem, İhbar, ve Maaş ve İzin Alacaklarımı Firma Ödemiyor...

İşten Çıkarlıyorum, Kıdem, İhbar, Maaş ve İzin Alacaklarımı Firma Ödemiyor...

Herkese İyi Günler,

8 Yıldan uzun süredir çalıştığım firmadan 14/07/2014 tarihinde patronumun attığı maille işime son verildi
ve aysonun da çıkışımın yapılmasını istedi.
Attığı mailde tüm haklarımı çıkarken alacağımı belirtti fakat sonradan ödeme tarihini ben belirliycem dedi.
İçerde 8,5 yıllık Kıdemim, 6 haftalık ihbarım, 3,5 aylık maaşım ve 1 aylık izin hakkım var fakat paramı ne zaman alacağım belli değil.
31/07/2014 tarihinde çıkışım yapıldıktan sonra bu alacaklarımı almak için ne gibi girişimlerde bulunabilirim.
Özellikle öğrenmek istediğim firma ve firma ortaklarının mallarına haciz uygulayabilirmiyim ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Not: Personel servisi tarafından tüm alacaklarımın hesaplamasının olduğu maile sahibim.

Son düzenleme:
Kıdem tazminatının genel olarak iş sözleşmesinin sona erdiği tarihte ödenmesi gerekmektedir. Ancak, kıdem tazminatı bazen sözleşmenin sona erdiği tarihte ödenememektedir. Bu durumda siz işveren uzlaşarak taksitler halinde veya senet veya yazılı bir belge alabilirisiniz. Arada geçen süre için faz isteme hakkınız bulunmaktadır. Tüm bunları istemeyip noter aracılığı ile haklarınızı talep edebilir veya işkura şikayet dilekcesi bırakabilirsiniz. Direk iş mahkemesine dilekçede verebilirsiniz. Mahkeme sonucuna göre haciz işlemi başlatabilirsiniz. Firmaya (Tüzel kişiliğe) haciz ve veya icra uygulayabilirsiniz ortakların gerçek kişiliğine ne kadar dokunabilirsiniz bilemiyorum.