İşten çıkartıldım

Merhaba; bugün öğlen saatlerinde iş yerimden çıkartıldım bunun sebebi yöneticimle sözlü olarak tartıştım ve benden şahsi eşyalarımı alıp iş yerimin anahtarı istedi ve çıkartıldığımı söyledi imzalamam gereken birşey varmı diye sorduğumda bana seni arayacağız dedi ve eşyalarımıda alıp iş yerimi terk ettim öncelikle ben bu işyerinde 10 aydır çalışıyorum ve çalıştığım şubenin müdürlüğünü yapıyorum ve çalıştığımız şubede 7 kişi çalışıyoruz ama aynı firmaya bağlı olan başka mağaza çalışanlarıda var ve bu çalışan sayısı 30 dan fazla sizlerden ricam ne gibi yasal haklarım olucak onları cevaplarmısınız? birde işten çıkarılma yazısında sebebi yazılı olması şartmı ve bunun bir nüshasını bana vermeleri gerekiyormu ve öyle bir hakkım varmı?

Ynt: İşten çıkartıldım

Teşekkürler, peki ben az yada çok güveniyorum bir sorun olacağını sanmıyorum ama şuan için imzalatmadan gönderdikleri için herhangi bir artniyette bulunmaları mümkünmüdür acaba? herhangi bir önlem almam gerekirmi?

İşten çıkışı yazılı olarak bildirmek durumundalar.
müdürlüğünüz nasıl bir müdürlük? resmi mi? yani size yetkiyi nasıl verdiler ticaret sicil gazetesinde ilan oldu mu?
ayrıca çıkarılma sebebinizi buraya yazmaktan imtina ederseniz lütfen özel mesaj atın.
o sebep önemli çünkü...

30kişiden fala aynı iş yerinde çalışıyorsa zaten özellikle sebep de bildirmeli.

2. sorudan da anladığım kadarıyla siz karşı bir suçlamadan çekiniyorsunuz.
Bunun için de çıkarılma sebebinizi bilmemiz şart.

hayır öle bir ilan olmadı evet resmi olarak sözleşme imzalattılar zaten büyük bir firma ama dediğiniz müdürlüğümü bir ilan şekilde duyurmadılar.. çıkarılma sebebim mağazada bir çalışanın müşteri sorununu konuşurken tartışma oldu yüksek sesle sözlü tartışma oldu ve sonrasını zaten anlattığım gibi teşekkürler

işten çıkarılma sebebim daha söylenmedi ama sözlü tartışma amirimle kavga etmem yani

TCk kapsamına giren bir hakaret vb durum olmadıysa (amire hakaret vb.)
işveren sizi çıkardığı için bir hak talepleri olmayacaktır.

herhangi bir hakaret olmadı hayır ancak diğer çalışanlarında duyabileceği bir yerde tartışma geçti bana bağırarak konuştu bende yeter artık bana sesinizi yükseltemezsiniz dedim oda yükseltirim dedi bende bağırdım ama hiç birbirimize hakaret etmedik sadece yaşanan olayı çok yüksek sesle tartıştığımız için yaşlandı bu olay

Olay çok yeni olmuş, stres altındasınız.
Sizi tekrar çağırdıklarında ne imzaladığınıza bakarak ve mümkünse problem yaşamayacak bir şekilde aranızı bozmadan konuyu kapatırsanız daha iyi olacaktır. hem böylelikle dava vs uğraşmadan ihbar tazminatınızı da verirler belki. Bence bir karşılıklı özür burada olayı çözebilir.

bu nacizane tavsiyem, hukuki yaklaşım değil.

Dikkat edin bi kaç gün sonra noterden tebligat gelmesin
Mazeretsiz 3 iş günü işe gelmediğiniz için sözleşmeniz fes edilmiştir diye.
Bana kalır p.tesi siz bi ihtarnamee yollayın.
Herhangi bişi imzalatmadan yollamaları sakat derim ben.

tembell ' Alıntı:
Dikkat edin bi kaç gün sonra noterden tebligat gelmesin
Mazeretsiz 3 iş günü işe gelmediğiniz için sözleşmeniz fes edilmiştir diye.
Bana kalır p.tesi siz bi ihtarnamee yollayın.
Herhangi bişi imzalatmadan yollamaları sakat derim ben.

bende asıl söylenmesi gereken şeyi kimse söylememiş diyordum kendi kendime , ve bunu okudum. evet bir şey imzalatmadan göndermeleri çok sakat , devamsızlıktan çıkış verilmiştir diye gösterebilirler. maaşınız dışında hak talep edemezsiniz sonra , en iyisimi siz yarın erkenden gidin çıkış verildiğine dair tebligat isteyin.

peki bunun için sanırım pazartesiyi bekleticekler ondan önce başka birşey yapamazmıyım?