İşten çıkartılma ihtimali üzerine!

aen

Merhaba,

Yaklasik 6 senedir buyuk bir bankada yonetici olarak gorev yapmaktayim. Bankada yakin zamanda yonetim degisikligi oldu ve yeni yoneticim bir sure sonra benimle calismak istemedigini soyledi. Bende istifa etmeyecegimi belirttim. Onceki yonetim boyunca yani 5 senedir performansim hep cok iyi oldu. Maasimda net 9000 dolaylarinda. Su andan sonra dikkat etmem gereken konularla ilgili beni bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Ornegin beni demotive edip bir hatami yakalayip bundan faydalanmalari mumkunmudur? Ucretimi dusurebilirlermi? Baska pozisyon onerirler ise ve kabul etmez isem bunu yazili olarakmi bildirmeliyim?

Desteginiz icin tesekkur ederim.

Türkçemize dikkat edelim.!
Lütfen Forum Kuralları' na uyunuz.!

Ynt: Isten cikartilma ihtimali

Verilen yeni görev önceki işinize göre daha ağır ve daha olumsuz (ünvan veya ücret düşmesi gibi) ise kabul etmek zorunda değilsiniz...Ancak eşdeğer bir görev ise ve size de ek bir külfet getirmiyorsa bu işi yapmanız gerekir... Aksi taktirde tazminatsız olarak işinize son verilebilir...

Ynt: Isten cikartilma ihtimali

İlave

Yeni eşdeğer göreve başlamanız halinde yeni bir sözleşme imzalamak istediklerinde sözleşme örneği ile birlikte bir avukat ile görüşünüz. (Sözleşmeyi imzalamadan)

Ynt: İşten çıkartılma ihtimali üzerine!

Cevaplar icin tesekkur ederim. Banka bana istifa yada is akdi feshi alternatifi sundu bende is akdi feshini tercih ettim. Kidem+Ihbar+Izin tazminatimi aliyor olacagim. Ancak performansim 5 senedir cok iyi oldugundan ve haksiz yere isten cikartildigimdan oturu dava acmayi dusunuyorum. Konu hakkinda bilgisi olanlarin yorumlarini rica ederim.

Tesekkurler.

aen ' Alıntı:
Cevaplar icin tesekkur ederim. Banka bana istifa yada is akdi feshi alternatifi sundu bende is akdi feshini tercih ettim. Kidem+Ihbar+Izin tazminatimi aliyor olacagim. Ancak performansim 5 senedir cok iyi oldugundan ve haksiz yere isten cikartildigimdan oturu dava acmayi dusunuyorum. Konu hakkinda bilgisi olanlarin yorumlarini rica ederim.

Tesekkurler.

dava açsanız ne yazar....
hiç bir şey olmaz....

ilgili ' Alıntı:
aen ' Alıntı:

Tesekkurler.

hiç bir şey olmaz....

Bu sonuca nasıl vardınız??????

Tesekkur ederim Kerem Bey, ilgili yaziyi okudum, bir avukat ilede gorustum. Organizasyonun basinda olmadigimdan oturu o kapsama allahtan girmiyormusum. Dava acarsam 1-2 sene surecegini ve kazanma ihtimalimin cok yuksek oldugunu belirttiler. Ayrica fazla mesailerim icinde ayrica dava acabilirmisim.

Not: Klavyem Turkce desteklemiyor uzgunum :(.

keremcem ' Alıntı:
ilgili ' Alıntı:
aen ' Alıntı:

Tesekkurler.

hiç bir şey olmaz....

Bu sonuca nasıl vardınız??????

kurumsal bir banka ulusal çapta çalışan banka kıdem ihbar vs çalışanın haklarını tam verecektir...
iş mahkemesinden göreve iade kararı mı istenecek....
söylemek istediğiniz bu mu....
ben de iş mahkemesine gidip ne elde edilecek bende bunu anlamadım...
iade kararı mı verecek...
mümkün mü....
bölge idare mahkemesine gitsin sn üst düzey yetkili belki karışıklık olur iade karar alır ve devlete atanır...
:=))
bence bu yol denenmeli...
iş mahkemesinden daha sağlıklı...

Merhaba,

Işyerine açtığım dava ile ilgili tebligat sizce ne kadar süre zarfında ulaşıyor olmalıdır?

Teşekkürler.

adem199 ' Alıntı:
merhaba 2.5 senedir bbir yersde çalıoşıyorum patron bana üstünü degis........ dedi acaba tazminat alabilirmiyim ne kadar alırım ve mahkeme ne kadar sürer konuyla ilgili bilgisi olan varmı?

Kusura bakmayın ama öyle bir anlatmışsınız ki hala gülüyorum.. çok ama çok özür dilerim..

Tabiki tazminat alabilirsiniz ama.. patronun sizi hangi nedenle işten çıkardığını.. kazancınızı.. söylerseniz daha sağlıklı bilgi verilir..