İşten çıkışta tutanak sonucu; bildiri.

15.09.2010 tarihinde işe başlayan evli ve tek cocuklu A, üç gün sonra 18-20-21 ağustos tarihlerinde işe

gelmediğinden tutanak düzenlenmiştir. Bu durumda işten çıkış tarihi 18'i belirlenip, 27'sine dek cıkış yapma süremiz

mevcut bildigim kadarıyla. Bunun dışında düzenlenecek evrak ya da verilemesi gereken evrak varmıdır Sgk-işkur

v.s?

Teşekkürler..

Ynt: İşten çıkışta tutanak sonucu; bildiri.

Sigortalının çıkış tarihinin 17.09.2010 olarak gösterilmesi gerekir. 18'in çıkış gösterilmesi haliande o gün çalışmış gibi kabul edilir ve prim ödeme günü 4 gün olur. 27.09.2010 tarihine kadar da SGK'ya çıkış bildrimi yapmanız yeterli.Başka bildirm yapmıyorsunuz.

merhaba;

çalışana ihtar çektiniz mi noter aracılığı ile, eğer çektiyseniz gelmediği günlerin başından itibaren çıkış yapamazsınız. bekleme süresini ekleyim çıkışını öyle yapmalısınız düşüncesindeyim. eksik gün bildiriminede noter aracılığı ile çektiğiniz ihtarı koyuğ eksik gün bildirebilirsiniz 3günlük süreyi.

17 veya 18 çıkış günü yazarsanız işe gelmedi tutanaklarınız boşa gider. Haksız yere işten çıkardığınız varsayımı ile hareket edilir.

Ben böyle durumlarda çıkışını gelmediği günün ertesi günü yapıyorum yani 22 Ağustos

Yukarıda Ağustos yazdığıma bakmayın muhtemelen sorunuzda Eylül yazmak istemiştiniz

İşe başladığının dördüncü günü işe gelmeyen bir işçiye noter tebligatı çekmenin bir anlamı olmasa gerek bence.

Teşekkürler cevaplar için.Ben 18 ine cıkış yapmış bulunmaktaym ama.Bir sorun olmaz umarım.?

15de başladı ise 17/18/20 si deneme süresi içerisinde fesih yapabilirsiniz açıklama kısmınıda devamsızlık yazılması gerekir posta itm yolu ile fesih bildirimini adresine gönderebilirsiniz. deneme süresinde olduğu için noterden fesih yapmanıza gerek yok