fonradar

İstifa et yada atalım dediler....hangini yapmam gerekir.?

slm..alykm......3 yıl doldu özel bir şirkette çalışıyordum...daha önce fazla mesaiye gitmedim savunmamı aldılar yazılı ihtar verdiler..... bir kezde iş yerini izinsiz kimseye haber vermeden cok hastalandıgım ıcın terkettım bu yuzdende yazılı ihtar verdiler ...bu ihtarların verilişinden 1 yıla yakın zaman geçti.....herşey normal devam ediyordum işime.....hiçbir sorun fılanda yokdu gayet normal di herşey...bu perşembe günü ilk amir olan posta başı vardıyacı olarak 2 kısıyız bırınız cumartesı gunu öğlen 12 de gelsın dedı ...vardıyamız 4_12 idi... 12 saat çalışmaya cagırdı yazılı bir şey fılan yok yani sözlen söyledi biriniz gelsin dedi o kadar....ben gelırım demedım ötekı ark. da demedi....öyle ertesı gun oldu yanı cuma aksamı yıne 4_12 işde iken vardıyacım rahatsızlanıp acile gitti ve 3 gun istirahat aldı ...ben de vardıyada tek kaldım ve bır ton işlen boğuştum ve canım cıktı cok yoruldum bunları hepsi biliyor ve bana yarın 12 de gel dıyen olmadı .....ve ben bugun yanı cumartesı gunu 4_12 işe gittim ve atölyenın şefi benı atölyede istemedigini personele gitmemi söledi benımlen calısmak ıstemıyormus ....fılan neyse bende ona ben sankı cok meraklıyım senlen calısmaya dedım ve cıktım gittim...neyse personel müd. geldı ve bana senınlen buraya kadar dedı dosyan kabarık vs vs dedı ya sen ıstıfanı yaz 8-10 mılyar ını al gıt yada hıc bırseyını almadan gıdersın dedı ...ben dusuneyım dedım yıllık ızıne cıktım persembe gunu kararımı söylemeye gıdıcem .......HANGİSİNİ YAPIYIM .....tazminatsız atabilirlermi bu sebeblerden dolayı ....işsizlik maaşı fılanda alamam
kendım cıksam ne yapıcam bılmıyorum..........

Ynt: istifa et yada atalım dediler....hangini yapmam gerekir acilen yardım istiyorum.

CEVAB VEREBİLECEK BİRİSİ YOKMU ???

Konu başlığı ve içeriğinde Büyük Harf kullanmak yasaktır.!
Lütfen Forum Kuralları' na uyunuz.!

Ynt: istifa et yada atalım dediler....hangini yapmam gerekir acilen yardım istiyorum.

merhabalar

hem istifanı veripte hemde para vereceklerini sanmıyorum.eğer tazminatını vereceklerse niye istifanı istesinler.işvereniniz sizi haksız bir nedenle işten çıkarırsa sonucuna katlanır.bu arada siz izindeyken devamsızlıktan çıkışınızı vermesinler.bazen böyle olaylar oluyor.iyi niyet ve ahlak kurallarına uymayan haller dışında sözleşmenizi tazminatsız fesih edemez.tabi sizde kurallara uyarsanız.yaptığınız sözleşmeye bağlı kalarak.

saygılarımla

uyanık ol sakın istifa etme yanına şahit al iş mahkemisinde her zaman haklısın ıspat et yeter ınlar sana yazılı bildirgede bulunmamış görev ve pozisyon belitmemiş sadece seni oyuna getirmişler bunlarda mübarek günlerede saygı kalmamış ne yazık ne ayıp ne günah kar mı edecekler seni postalayacaklar aman dikat et vardiya değişikliğinde istirahat var yeni görevde işçinin kabulüü önemli yasal bir dayanakları yok yeme bu oyunları sakın

yanı benım işdeki sicilime göre tazminatsız atabilirmi ?? tazminatsız atması için benim suçlarım yeterlimi ? 3 yıl doldu atılmakmı daha iii istifamı istifa edince verıcek tazmınatı ama hangısı benım yararıma olurki ?

Ynt: İstifa et yada atalım dediler....hangini yapmam gerekir.?

istifa edrsen hiç tazminat verir mi uyanık niye sana istifa et diyorlar anlamadın mı tabiki büyük ihtimalel bir hak idddaa etmemen için tazminat ödememek için ne bmaralar var şu işverende işe bak arkadaşneler oluyor hayatta aman sakın paranı kaptırma

istifa edersen tazminatı unut tazminat alabilmen için seni onların işten çıkarması lazım personel müdürü sanırım biraz uyanık...

peki benım tazmınatsız atılmam söz konusu mu ? .....tazminatsız atabilirlermi ? iş yeri sicilimi yazdım açıkladım ne oldu ne bitti diye sizlere ......bu açıdan bakıpda cevab verebılırsenız memnun olucam ....3 yıllık atılırsam ne alırım ortalama....?

sakın istifa etme.çıkarmak isteyen onlar.tazminatını ve diğer kazanmış olduğun haklarını verip seni göndermeleri lazım.bu yüzden siz çıkarın diye düşünceni bildirmelisin.kolay gelsin