İştirak Hissesi Satışı - BA BS Formları ???

Kaan Korkmaz

Katkı Sunan Üye
Merhaba arkadaşlar

İştirak hisselerini 3.bir şahısa satan bir AŞ bu satışını BA-BS formunda beyan etmeli midir sizce ?

Benim fikrim BA-BS Formlarının kapsamı "Her Türlü Mal ve Hizmet Alımları" olduğu için beyan edilmeyecek...

Görüşlerinizi bekliyorum

Saygılar...

Ynt: İştirak Hissesi Satışı - BA BS Formları ???

sayın kaan korkmaz bir A.Ş.nin aktifine kayıtlı iştirak hisseleri bildiğiniz üzere aktifte durma süresine göre KDV'ye tabi olma ve olmama durumu var ve bu açıdan bunlar Ticari kazançta mal gibi muamele görmekte ve bu açıdan bu iştirak hisselerinin satışında fatura düzenlenmelidir vede bu düzenlenen faturada tabiki B forumunda bildirilmelidir eğer oranı sınırı geçiyorsa,kolay gelsin.

Ynt: İştirak Hissesi Satışı - BA BS Formları ???

hadisat ' Alıntı:
sayın kaan korkmaz bir A.Ş.nin aktifine kayıtlı iştirak hisseleri bildiğiniz üzere aktifte durma süresine göre KDV'ye tabi olma ve olmama durumu var ve bu açıdan bunlar Ticari kazançta mal gibi muamele görmekte ve bu açıdan bu iştirak hisselerinin satışında fatura düzenlenmelidir vede bu düzenlenen faturada tabiki B forumunda bildirilmelidir eğer oranı sınırı geçiyorsa,kolay gelsin.

sayın hadisat a katılıyorum medyada bu şekilde hisse satışına kdv uygulamayan şirketlere kesilen cezaların haberleri çıkmıştı hatırlarsanız.