İşyeri açılışı sgk sı hakkında

arkadaşlar işyeri açılışı yaptık ben açılış tarihinden değilde güncel tarihten sigortalı yaptım şimdi açılış tarihinden itibaren birini sigortalı yapsam ipc yermiyiz yada napmam lazım acil cevap yazarmısınız lütfen

Ynt: işyeri açılışı sgk sı hakkında

İşyeri bildirgesindeki tarih, kuruma veriliş ve işe giriş bildirgesinin tarihleri nelerdir.

İŞYERİ AÇILIŞ TARİHİ 04,03 benm giriş yaptığım tarih 11,03 ama şimdi şöyle yaptım üzerinden 30 gün geçmediği için 04,03 e bir kişi sigortalı yaptım doğru işlem mi y apmışım acaba ipc yermiyiz

11.03.2011 de yani bugün verdiğiniz işe giriş bildirgesini iptal edebilirsiniz. 11.03.2011 giriş tarihimi yoksa bildirgenin tarihi mi?

burcuboz ' Alıntı:
İŞYERİ AÇILIŞ TARİHİ 04,03 benm giriş yaptığım tarih 11,03 ama şimdi şöyle yaptım üzerinden 30 gün geçmediği için 04,03 e bir kişi sigortalı yaptım doğru işlem mi y apmışım acaba ipc yermiyiz

işyeri bildirgesinde kaç işçi çalıştıracağınızı beyan ettiniz.
örneğin 3 kişi çalışacak diye bildirim yaparsanız 04.03.2011 den itibaren işçi çalıştıracağınıza göre 30 günlük süre; bildirimdeki 3 kişi için geçerlidir.
Dolayısıyla kuruma ilk defa açılış verilen işyerlerinde bildirgedeki işçilerin işe girişleri isterse 30.03.2011 olsun zamanında verilmiş sayılır.
Tabi örnekteki 3 kişi haricinde sonradan; mart ayı içerisinde 4.cü ve sonraki işçilerin girişleri bu duruma uymaz. Dikkat edin.

burcuboz ' Alıntı:

11.03.2011 tarihli giriş işlemini dün gerçekleştirdi iseniz sorun yok

girişi dün yaptım yani 10,03 de 11,03 tairhli işyeri açılış tarihi 04,03 sgkya açılışta 1 kişi bildirdik bende şimdi işyeri açılış tarihi olan 04,03 de 1 kişi sigortalı yaptım sistem ipc kesmedi ama doğrumudur

Sizin yaptığınız ve sgk nın ipc kesmemesi doğrudur.

Ynt: İşyeri açılışı sgk sı hakkında

sgk ya örneğin 5 işçi çalıştıracağımızı bildirdik fakat 3 kişi aldık...
o zaman herhangi bir ipc ile karşılaşılır mı???