K2 Belgesi

ceres

Tanınmış Üye
Merhaba,

K2 belgesi firma için 388 TL ödeme yapılıyor değil mi arkadaşlar. benim 2 aracım vardı 388 TL ödeme çıkmış.
ben araç başına ödeme yapılıyor zannediyordum. aranızda daha önce ödeme yapan var mı ? bir yanlışlık varsa ödeme yapmadan önce düzeltmek isterim.

Kolay gelsin...

Ynt: K2 Belgesi

Biz geçen yıl yaptırmıştık o işlemleri, tutarını tam hatırlamıyorum ama K2 + Araç başı belli bir ücret alıyorlar. Yani Şirket adına harcını yatırdıktan sonra, araçların dingil ağırlıklarına göre de ayrı ayrı para yatırıyorsun.

k2 yetkı belgesını nasıl aldınız acaba baya bi belge istenıyormus yılbaşına kadar almamız gerekıyor yardımcı olursanız sevınırım

başvuru dilekçesi
ulaştırmadan alınacak k2 belgesi ve taşıt kartları için başvuru formu
ticaret sicil gazetes onaylı örneği
imza sirküsü onaylı
işverenin TC kimlik nosu
işyeri kira sözleşmesi
faaliyet belgesi
araçların trafik ve tescil belgeleri
vergi dairesinden mükellefiyet yazısı.

evrakları tamamlayıp ulaştırma bölge müdürlüğüne başvuruda bulunuyorsunuz.
2 hafta sonra Ulaştırmadan ödeme emri geliyor. bankaya ödemeyi yaptıktan sonra dekontu yazı ekinde Ulaştırma ya gönderiyorsunuz.

sayın parlak1980 verdığınız bilgiler için tşk ederim. bu 2 başvuru formuda ınternette var sanırım acaba ordan alıp doldursak bı sorun olur mu?

hayır bende internetten indirip doldurdum sorun olmaz.
iyi çalışmalar...

kusura bakmayın ama bisey daha sormak ıstıyorum bu dilekçede mi internette var yoksa kendımız mı yazıyoruz.tarafımıza k2 yetkı belgesı verılmesını rıca edıyoruz gıbı...

dilekçeyi kendimiz yazıyoruz.yılbaşına kadar almanız gerekiyor.hem rakam yükselecek, hemde araçlar çevirme halinde cezalı duruma geçecek 2.000 TL

tekrar tşk ederım sayn parlak1980 bende onun için uğrasıyorum yılbaşına kadar yetıstırmelıyım

bu konu ile ilgili bir sorum olacaktı başvuru yaparken şirket çalışanlarından biri başvuruyu yapsa sorun olmaz değil mi yoksa imza yetkisi olan birinin mi başvuru yapması gerekıyor?birde başvuru için dilekçe örneği varsa mümkünse yardımcı olabilir misiniz?

şirkette mevcut kiralık araçlar için k2 almamıza gerek yok diye biliyorum. Yanılmıyorum dur umarım. Bunu yine uzatmazlar mı diye de düşünmüyor değilim.Çünkü sürekli uzattılar. Yine uzatabilirler. Araç başı ücret ne kadar oluyor birde araçta çalışan şoförler SRC belgesine sahip olmak zorunda mı ?

T.C. ULAŞTIRMA BAKANLIĞI
KARA ULAŞTIRMASI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

Konu : K2 Belgesi ve Taşıt Kartı çıkarılması Hakkında

?????????. ünvanlı işyerimize ait ????????. aracımız için K2 Belgesi ve Taşıt Kartı çıkarılması için istenen evraklar dilekçe ekinde olup ,gerekli işlemlerin yapılmasını arz ederiz.

Saygılarımızla,

bana imza yetkimin olup olmadığını sordular.yok dedim şirket çalışanı olduğu söyledim. problem çıkarmadılar.

iyi çalışmalar...

Çok tşk ederim verdiğiniz bilgiler için sayın parlak1980....

gamze hanım araç başı ne kadar ücret alıyorlar ve araçta çalışan şoförler için SRC belgesi şart mı bilginiz var mı?

k2 388 TL + araç başı 63 TL taşıt kartı için
SRC belgesi şart, araç kullanan kişiler için alınıyor. kişi başı 50 TL (ulaştırmadan alırsanız.)
iyi çalışmalar...

ayrıca pisko teknik raporuda isteniyor :) SRC belgesini ticari aracı kullanan almak zorunda. aynı ehliyet gibi ancak yaptırımları iki tarafıda bağlıyor . .

psikoteknik 2010 sonuna kadar uzatıldı.ben seneye alacağım

K2 BELGESİ ALMAK İÇİN VERDİĞİM ÇABALAR
Dilekçe ve diğer evraklar yazıldı hazırlandı ruhsatlar çıktı ulaştırma bakanlığına gitti ulaştırma bakanlığında 18 aracın 8 tanesinin E.G.M. bilgi sistemi ile ruhsatında farklılık olduğu için iade edildi.
Bunlar için trafik tescile gidildi. Trafik tescil bunlar için yeni ruhsat çıkacağını söyledi yeni ruhsat işlem yapıldı iş yarım kaldı araçların logoları işlenmemiş muayene istasyonuna bütün araçlar çekilde
araçların ruhtaslarına işlendi. tekrar T.T.Ş gidildi. Ruhsatlar alındı. Ruhsatın değişme sebebi
Araçların ruhtaslarında Hususi Yük taşıma yazıyor. E.G.M"de ticari Yük taşıma yazıyor sonuçta hepsi yük taşıma uğraştığım gün 15 gün bu işe bağladığım insan 2 ve hala bitmedi. . Eziyetmi çekeceğiz
Belgemi alacağız . . :(

Allah kolaylık versin Sedat Bey,
benim araçların tescilleri ve ruhsatları ile problem olmadığı için belgeleri almam çok kolay olmuştu.