zirve

Kamu İhale Kik Ciro Ve Yapım İşi Geliri Hesaplaması Hk.

Üyelik
1 Eyl 2015
Mesajlar
2
Konum
ANKARA
A&b iş ortaklığında hisse oranları:ca=%51, b=%49 dur. Aynı zamanda a firması iş ortaklığının sözeşme tutarının %90 oranında resmi alt yüklenicisidir.
Soru: A firması iş ortaklığındaki %51 hissesi ve alt yüklenici olarak %100 hissesindeki yapım işi gelirlerini birleştirerek kullanabilir mi? Yani hem ortaklıktan gelen %51 ciroyu hemde alt yüklenici olarak yaptığı ve fatura ettiği faturaları birleştirerek yapım işi geliri olarak kullanabilir mi?
 
Üyelik
1 Eyl 2015
Mesajlar
2
Konum
ANKARA
ciro-kik-ihale

arkadaşlar, bu konu hem bizim için çok önemli, hemde emsal teşkil edebilecek bir mevzuu... bizim kanaatimize göre bu konu hem iş ortaklığındaki hissesi kadar olan tutar, hemde kendi alt yüklenici olarak %100 ü kadar olan tutar birleştirilir ve total olarak değerlendirmeye esas alınır.
Ancak; nu konuda bizim elimizi güçlü kılabilecek bi örneğe, tebliğe yada kik kararına rastlamadğımız için bazı idareleri ikna etmekte zorlanıyoruz. Bu konuyla ilgili kanun, yönetmelik,tebliğ,karar veya uygulama ile ilgili belge varsa bizimle paylaşmanızı rica ediyorum. çünkü çok araştırmama rağmen bu konuyla direkt ilgili bir kaynağa henüz ulaşamadım.
saygılarımla
 
Üst