Kanunen Kabul Edilmeyen Gider Hk.

öncelikle hepinize selamlarımı iletiyorum
türk telekom bayiliği yapan bir firma gelen telefon faturalarındaki öiv sini kanunen kabul edilmeyen gider olarak gösterebilirmi?
ilgi ve alakanıza sunulur

Ynt: Kanunen Kabul Edilmeyen Gider Hk.

Merhaba
Şirketin ortağı kendi özel harcamaları için kendi kredi kartından ödeme yapmış, Gelen fatura ve fişlerde kredi kartı yazıyor ama alınan mal veya hizmet; işle alakalı değil.
Bu bedeller şirketin KMH Hesabından çekilen para ile şirketin banka hesabından ödenerek işlem gerçekleştirilmiş. Yani önce KMH dan vadesiz mevduata para aktarılıyor (ektrede gördüğüm kadarıyla), sonrada bu çekilen para kredi kartı borç ödeme açıklamasıyla ödeniyor şirketin banka hesabından.

Ben bu fatura/fişleri kayda almamıştım, KKEG de yapmadım. Şimdi banka ekstrelerini işlerken çıkışlar var KMH ve banka hesabından,
şimdi bu fişleri KKEG yapsam KDV leride KKEG mİ? olur ( KDV 30/c ye göre)

Ödenen tutarı 102 bankadan çıkıp ortaklara neden atmıyorsunuz. Bizde de şirket banka hesabından kredi kartı ödemeleri oluyor ve içeriğini bile bilmediğimiz.

Sevim Canyakmaz ' Alıntı:
Merhaba
Şirketin ortağı kendi özel harcamaları için kendi kredi kartından ödeme yapmış, Gelen fatura ve fişlerde kredi kartı yazıyor ama alınan mal veya hizmet; işle alakalı değil.
Bu bedeller şirketin KMH Hesabından çekilen para ile şirketin banka hesabından ödenerek işlem gerçekleştirilmiş. Yani önce KMH dan vadesiz mevduata para aktarılıyor (ektrede gördüğüm kadarıyla), sonrada bu çekilen para kredi kartı borç ödeme açıklamasıyla ödeniyor şirketin banka hesabından.

Ben bu fatura/fişleri kayda almamıştım, KKEG de yapmadım. Şimdi banka ekstrelerini işlerken çıkışlar var KMH ve banka hesabından,
şimdi bu fişleri KKEG yapsam KDV leride KKEG mİ? olur ( KDV 30/c ye göre)

KDV matrahı KKEG ise KDV'nin kendiside KKEG'dir...