fonradar

Kasım Ayı Fener Bayramı...

Ynt: Kasım Ayı Fener Bayramı...

Fakir fukara edebiyatı yaparak? devlet itelemesiyle? medya kakalamasıyla? ayakta duruyorsunuz bu faktörler biraz çekilsin arkalarından - ki zor? çünkü böyle gelmiş böyle gider size iddia ediyorum 5 sene sonra TSL´de gs diye bir takım olmaz.

Sarı-lacivertli ekip, bu kupayı en son 1983 yılında finalde Mersin idman Yurdu'nu yenerek almıştı. Aradan 25 sene geçti. işte Fenerbahçe'nin en son kupa zaferini yaşadığı dönemde dünyada ve Türkiye'de hayat nasıldı?

* Türkiye'de seçimle gelmiş bir hükümet yoktu. 12 Eylül 1980'deki askeri darbeden sonra ilk genel seçimler 6 Kasım 1983'te yapıldı.

* Türkiye, Avrupa Konseyi'ne parlamenter gönderemiyordu.

* Katma Değer Vergisi ve vergi iadesi hayatımıza girmemişti.

* Türkiye'de döviz taşımak suçtu; yabancı sigaralar ülkeye kaçak sokuluyordu.

* Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve birçok otoyol yoktu. Naim Süleymanoğlu, Bulgar vatandaşıydı.

* Taksilerde taksimetre yoktu.

BÜLENT ERSOY YASAKLIYDI

* Bülent Ersoy sahne yasaklıydı. :) :) hemde erkekti beaaaaa yawwwwsssss

* istanbul'da denizotobüslerinin faaliyete geçmesine 4 yıl, evlerde doğalgaz kullanılmasına 9 yıl, Türkiye'nin cep telefonuyla tanışmasına 11 yıl, ülkede ilk tüp bebeğin doğumuna 6 yıl vardı.

* Ronald Reagan ABD Başkanı idi; ingiltere'de ise Margaret Thatcher başbakandı.

* Mandela'nın özgürlüğüne kavuşmasına 7 yıl vardı.

* 1 ABD Doları 2 bin 548 Lira, bugünkü birimle 2.5 YKrş idi.

* Renkli televizyon yayını yeni başlamış; TRT 4 saatlik deneme yayını yapıyordu. Sovyetler Birliği dağılmamıştı.

* SABAH Gazetesi'nin yayın hayatına başlamasına 2 yıl vardı.

* AIDS'e yol açan HIV virüsü bulunmamıştı.

* Heysel faciası (Liverpool-Juventus finali) yaşanmamıştı.

* Fenerbahçe'den Yasin ve tek golü atan Gökhan Gönül daha doğmamıştı; Semih 1.5 aylık bebekti. Galatasaray'dan ise maçta oynayan 6 futbolcu (Arda, Barış, Mehmet Topal, Sabri, Serkan ve Emre) dünyaya gelmemişlerdi.

*ZiCO FUTBOLCUYDU

*Aziz Yıldırım ise 31 yaşındaydı

:) :) ;D ;D

Roger Federer bir kerede tebrik ettiğini göreyim senin
nasılda konuyu saptırmışsın türkiye kupasına getirmişsin
sizinle oynadığımız maç süper lig maçıydı fortis türkiye kupası maçı değil
bükemediğin eli öpmekte bir büyüklüktür ama nerde peehhh ;) ;) ;)

fenerbahçemiz sayesinde tarih bilginizde gelişti bakıyorumda sayın roger federer ;D ;D ;D ;D ;D

Roger Federer ' Alıntı:
Sarı-lacivertli ekip, bu kupayı en son 1983 yılında finalde Mersin idman Yurdu'nu yenerek almıştı. Aradan 25 sene geçti. işte Fenerbahçe'nin en son kupa zaferini yaşadığı dönemde dünyada ve Türkiye'de hayat nasıldı?

* Türkiye'de seçimle gelmiş bir hükümet yoktu. 12 Eylül 1980'deki askeri darbeden sonra ilk genel seçimler 6 Kasım 1983'te yapıldı.

* Türkiye, Avrupa Konseyi'ne parlamenter gönderemiyordu.

* Katma Değer Vergisi ve vergi iadesi hayatımıza girmemişti.

* Türkiye'de döviz taşımak suçtu; yabancı sigaralar ülkeye kaçak sokuluyordu.

* Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve birçok otoyol yoktu. Naim Süleymanoğlu, Bulgar vatandaşıydı.

* Taksilerde taksimetre yoktu.

BÜLENT ERSOY YASAKLIYDI

* Bülent Ersoy sahne yasaklıydı. :) :) hemde erkekti beaaaaa yawwwwsssss

* istanbul'da denizotobüslerinin faaliyete geçmesine 4 yıl, evlerde doğalgaz kullanılmasına 9 yıl, Türkiye'nin cep telefonuyla tanışmasına 11 yıl, ülkede ilk tüp bebeğin doğumuna 6 yıl vardı.

* Ronald Reagan ABD Başkanı idi; ingiltere'de ise Margaret Thatcher başbakandı.

* Mandela'nın özgürlüğüne kavuşmasına 7 yıl vardı.

* 1 ABD Doları 2 bin 548 Lira, bugünkü birimle 2.5 YKrş idi.

* Renkli televizyon yayını yeni başlamış; TRT 4 saatlik deneme yayını yapıyordu. Sovyetler Birliği dağılmamıştı.

* SABAH Gazetesi'nin yayın hayatına başlamasına 2 yıl vardı.

* AIDS'e yol açan HIV virüsü bulunmamıştı.

* Heysel faciası (Liverpool-Juventus finali) yaşanmamıştı.

* Fenerbahçe'den Yasin ve tek golü atan Gökhan Gönül daha doğmamıştı; Semih 1.5 aylık bebekti. Galatasaray'dan ise maçta oynayan 6 futbolcu (Arda, Barış, Mehmet Topal, Sabri, Serkan ve Emre) dünyaya gelmemişlerdi.

*ZiCO FUTBOLCUYDU

*Aziz Yıldırım ise 31 yaşındaydı

:) :) ;D ;D

Koskoca Uefa şampiyonu Süt kupasıyla övünecek duruma geldi yaa Helal olsun nediyim başka sözün bittiği yer sanırım.

GS´li Aydın´a? Sabri´den meslek içi eğitim! "Florya kuralları"

aknsbs ' Alıntı:
Benim takımım yenilsede ben onların oyunundan zevk alıyorum.Budur futbol.Malubiyetlerde Gidip futbolcularımızın kafasını gözünü kırmıyoruz tesisleri basmıyoruz.Amatör ruhtan kastım sürüyle para verip getirdiğimiz oyuncular 4-5 hafta oynayıp burda top oynanmaz tarzı açıklamalar yapmıyor(Guiza) Çünkü zevk alıyorlar galatasarayda top oynamaktan.

Milliyet´in haberi

"Galatasaraylı Aydın? Kayserisporlu Ragıp´a faul yaptı. Bu sırada yanlarına gelen Sabri Sarıoğlu? arkadaşına Daha sert vur deyince ipler koptu. Ragıp? maç sonunda Sabrinin üzerine yürüdü? Ümit Karan zor zaptetti. Galatasaray-Kayserispor maçı sonrasında futbol değil? olaylar konuşuldu. Karşılaşmanın ardından saha içi karıştı? Cim-Bomlu Sabri ile rakibi Ragıp kapıştı. Ümit Karan? Ragıpı durdurmak için büyük gayret gösterdi. Maçın ardından tartışmayı anlatan Ragıp? Maç içinde Galatasaraylı futbolcu Aydın bana çok sert bir müdahalede bulundu. Bu sırada Sabri ise Daha sert vur. Daha sert vur dedi. Ben de daha sonra sinirlerime hakim olmadım. Sabri´nin centilmenliği bu kadarmış? bir kez daha görmüş olduk diye konuştu. Mehmet Eren ise takım arkadaşı Ragıpın yüzünü kan içinde gördüklerini söyledi? Bunu görünce? biz de müdahale ettik. Zaten Ragıp abi yumruk yemiş? Sabri de daha sonra küfür etmiş ifadesini kullandı. Oyunun genelinde pozisyon üreten tarafın kendileri olduğunu söyleyen Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas? Sabri´yi hedef alan bir konuşma yaptı ve şunları söyledi: Olayları çıkaran ve saha içinde aynı şeyi yapan bir oyuncu var. Ben onu iyi tanıyorum. Ümit Milli Takımında da onun hocasıydım. Ragıp´la konuştum. Söylenenleri de biliyorum. Aynı adam aynı şeyleri çok fazla tekrarlayınca olmuyor. Bunu daha önceden de yaptı. Ben hocasıyım. Bunu bilerek konuşuyorum. Kendimi tutmaya çalışıyorum"

Sayın Akın bey buyrun takımınızın futbolcuları sizi haksız çıkardı,
bakalım bu yazıya yorum gelecekmi sevgili galatasaraylı dostlardan :)

Bu haberi bizde okuduk çok normal bir olay her maçta böyle şeyler oluyor.

Sabrinin içindeki oynama isteğini bütün ülke biliyor ragıp bir şey yapmıştır daha önceden küfür etmiştir falan.Yoksa durup dururken yapılan bir şey değildir.Oyun biter her şey unutulur.Halı sahada maç yaparken iki arkadaş bile kavga edebiliyor.

Ayrıyetten ben bizim oyuncularımız çok centilmen diye bir şey söylemedim.Ben amatör ruhlular dedim zaten profosyenel olsa böyle kavgalar etmez değilmi.

Arkadaşlar uzatmanın anlamı yok, Tanınmamak için TURUNCU geldiler MOR gittiler..

Bu arada Kampanyaları Kaçırmayın..!!!

4-1 Yandaki feneryumlarda Kampanyalar başladı...

14 Kasım-31 Aralık 2008 tarihleri arasında, 150 YTL ve üzeri alışveriş yapan herkes taraftar forması kazanacak. 14 Kasım-30 Kasım arasında ise diğer kampanyalardan bağımsız olarak ?4 1 Yanın Sarı-Lacivert? furyası yaşanacak. Kampanya gereği Fenerium?dan 4 adet tekstil ürünü alana, bu ürünler arasında en düşük fiyatlı olan 1 i hediye edilecek.