Kasım Ayı SSK Bildirimi

İçinde bulunulan ayın SSK prim bildirimi aynı ay içinde yapılabilir mi,yani kasım 2011 bildirgesi kasım ayı bitmeden verilebilirmi ?

Ynt: Kasım Ayı SSK Bildirimi

Stajyer001 ' Alıntı:
İçinde bulunulan ayın SSK prim bildirimi aynı ay içinde yapılabilir mi,yani kasım 2011 bildirgesi kasım ayı bitmeden verilebilirmi ?

işçi halen daha çalışıyorsa verilemez. yarın ne olacağı belli değildir çünkü..

selam arkadaşlar 11 aralık itibariyle çıkışını yaptığımız işçinin aralık bildirgesini şu an gönderebilirmiyiz?yoksa ocak ayını beklememiz mi gerekir?

sahin1 ' Alıntı:
selam arkadaşlar 11 aralık itibariyle çıkışını yaptığımız işçinin aralık bildirgesini şu an gönderebilirmiyiz?yoksa ocak ayını beklememiz mi gerekir?

sistem kabul edermi bilmiyorum ama ocak ayını beklemek en sağlıklı olanıdır. eğer personelin sağlıkla ilgili gün sıkıntısı varsa, sigortalı hesap fişi ile bu sorunu aşabilirsiniz.

Sorun olmaz verebilirsiniz.Sonra tekrar düzeltmek isterseniz Damga vergisi tutarında fazladan ödeme yaparsınız.

Merhaba arkadaşlar.

Özel bina geçici işyeri bildirgesi açıp 1 işçi bildiriminde bulundum.
Giriş tarihi 10 Aralık.
30 gün sigortalı göstermem gerekiyor.
Çıkışını verdikten sonra mı bildirgesini vermeliyim? Yoksa Aralık ayı için ayrı, ocak ayı için ayrı bildirge mi vermem gerekir?

Açılışınızı sanırım 10 Aralık tarihinde yaptınız ve 1 işçi çalışacağını belirtiniz.

Yapmanız gerekenler;

-10 Aralık tarihinden itibaren 1 Ay içinde en az 1 kişinin 10 Aralık tarihli internetten işe giriş bildirgesini vermelisiniz.(Bu geriye dönük giriş 1 kereye mahsusdur.)
-Aralık ayında açılışınızı yaptığınız için Ocak ayının 23'üne kadar internetten tahakkukunu kesmeniz gereklidir.
-Yukarıda işlemi her ay inşaatınızı kapatana kadar takip eden ayın 23'üne kadar vermeniz gereklidir.
-İnşaatınız bittikten sonra son kalan personellerin çıkışlarını internet sisteminden çıkış kodu 18 olacak şekilde yapmalısınız.
-Kapattığınızı belirten dilekçe yazıp kapanış tarihinden itibaren 1 ay içerisinde bağlı bulunduğunuz kuruma elden dilekçeyi vermeniz gereklidir.

Aklıma gelenler bunlar.

10 aralıkta 1 kişinin bildirimini yapmıştım.
SMMM'ye danışacağım, eğer 1 kişi yeterliyse, 1 ay sigortalı göstereceğim.
Çünkü ben sadece zemin betonunu yaptırdım. Üzerine prefabrik yapılıyor ve firmanın elemanları zaten sigortalı.
Uygun bulunmazsa 1 kişi daha ilave edeceğim.

Bu durumda verdiğiniz bilgiye göre; aralık 10 - ocak 10 arasında sigortalı gösterdiğim işçinin tahakkukunu 23 Ocak'a kadar yapmam gerekiyor.

10 Ocak'ta internetten çıkış kodu 18 olacak şekilde kapanış yapmam gerekiyor.
Ve kapanışı 1 ay içinde dilekçe ile bölge ssk'ya bildirmem gerekiyor.

Umarım doğru anlamışımdır.
Çok teşekkür ederim LRTYSH.

10 Ocak tarihinde iş biteceğinden Ocak tahakkukunuda OcaK ayında kesebilirsiniz. Toplamda 2 Tahakkuk olacaktır.Ocak ayına keseceğiniz.(Aralık ve Ocak)