fonradar

Kaybolan Faturalar

neslisah

Katkı Sunan Üye
merhabalar..firmamızın müşterilere gönderdiği 2007 yılına ait faturaları müşterimiz kaybetmiş.biz son aralık kdv beyannamemizi verdikten sonra bunu bize söylediler.tabi onlarda son aralık beyanlarınıı vermişler.biz satış fatura ve cari hesap işlemlerimizi normal olarak yaptık.şimdi müşterimiz de bize biz bu faturaları almadık ve doğal olarak beyanlarını da yapmadık diyor.bu faturaları bizden iptal etmemizle ilgli olarak ısrarcı bir tutum içinde..ne yapmamız gerekiyor.ve onlara nasıl bir yol izlemelerini söyleyebiliriz.bu tip durumlar karşısında yapılması gereken yasal yollar nelerdir.teşekkür ederim.

Ynt: kaybolan faturalar

Bu faturalar sizde olduğuna göre faturalardan birer fotokopi çekip aslı gibidir yaparak
firmaya iletiziniz. Sonuçta bu hizmet verilmiş değilmi faturasıda düzenlenmiş.Onlarda
bu faturayı 2008 yılında KKEG atıp (matrah+kdv) cari hesabı bu şeklide çalıştırabilirler.
veya 2007 4.dönem geçici henüz verilmediği için matrahı normal olarak işleyip kdvsini
KKEG de atabilirler. Bence 2007 yılında yapılacak kayıt daha mantıklı Tabi bu benim görüşüm gerisi size kalmış.İyi çalışmalar...

Ynt: Kaybolan Faturalar

Merhaba,

Faturanın aslını kaybetmişler anladığım kadarıyla, zaten üst nusha olmadan iptali mümkün değil.

Ayrıca siz durup dururken fatura kesmediniz. Belirli bir teslim var ortada fatura kesileceği belli bir şey değil mi.

Uygulanabilecek tek çözümü ebru hanım zaten yazmış. Aynen katılıyorum.

Saygılarımla,