Kaza Yansıtma Faturası

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan stajerim
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

stajerim

Katkı Sunan Üye
bizim şöfere arkadan vurmuşlar kaza yapan şahısda şöfere demiş ki muhasebeciniz bilir bize yansıtma faturası kessin ben sizin hasarınızı karşılayacağım diyor.Şimdi biz kime ve ne faturası keseceğiz buna karşılık bize bir fatura gelecekmi araya kasko poliçe sigorta şirketimi girecek benim kaydım nasıl olacak bu faturada kdv olursa masrafı karşı tarafa nasıl yüklemem lazım bu olayı netleştirebilirmiyiz acaba teşekkürler.

Selamlar
Öncelikle sigortacınızla konuşacaksınız.onun talimatı ile ilgili tamir servisini belirleyecek ve aracın tamir işlemlerini yaptıracaksınız.Servisin anlaşmalı olup olmamasına göre işlem gidişatı değişecektir.Maalesef şoförün fatura kesin demesiyle bu işler olmaz.Siz sigortacınızla görüşüp vereceği talimata göre hareket edin.
Saygılar

Sigorta eksper işlemlerinden sonra yapılan tamir işlemine ait fatura sizin şirketinize kesilir.
Sizde bu faturayı esas alarak, yansıtma faturasını sigorta şirketine kesersiniz veya yansıtma faturası kesmezseniz sigorta şirketi KDV hariç tutarı hasar olarak öder.