Kdv Beyannamesi

Sayın Üyeler,
Kdv Mutasar Geçici Vergi Kurumlar Vergisi Beyannamesini Hep elle doldurdum Şimdiye Kadar İnternet Ortamında Genelde Muhasebe Müdürümüz veriyordu.
Yaklaşık 1 Ay önce İşten Ayrıldım.İş Görüşmelerinde Genelde Soruluyor İnternet den verebiliyormusunuz diye Yapmadığım için Zor geliyor Açıkcası
Hem Öğrenmek Hemde tekrar etmem için Bana yardımcı olabilirmisiniz.
Açıkcası Sorular soruluyor devamlı iş görüşmelerinde Leasıngle ilgili bir işlem bile soruldu Bununla ilgilide yardımcı olursanız artı muhasebeyi sene sonu hesaplarına kadar tekrar etmek istiyorum en kolay yolu ne sizce

şimdiden göstereceğiniz hassasiyet için teşekkürler

Ynt: Kdv Beyannamesi

beyannameyi internetten yollamak kolay,gözünde büyütme.bir iki defa yolladın mı alışırsın.takıldığın yerlerde sor.

muhasebeyi yılsonu kayıtlarına kadar tekrar etmek istiyorum demişsin.bunun en kolay yolu,kitap al,oku.pratik yap.takıldığın yerlerde danış.

kendini geliştirmek istiyorsan,alo maliyeyi yakından takip et.yeni çıkan yasalarıda yakından takip etmelisin.

sayın nisan ve nane teşekkürler verdiğiniz yanıtlar için programı kurarken dikkatimi çekti
İ K K A T: Bu kılavuz E-Beyanname son kullanıcılarına (SM,SMMM,YMM veya mükellef) yönelik olmayıp otomatik olarak E-Beyanname üretebilecek Muhasebe Paket Programı vb. gibi programların üreticilerine yönelik olarak hazırlanmıştır. Dolayısıyla son kullanıcıların bu sayfadaki herhangi bir program veya dosyayı indirip Beyanname Düzenleme Programı (BDP)'nın çalıştığı dizine kurmamaları gerekmektedir.

burda ne demek istenmiş anlıyamadım

ACELYACIM ' Alıntı:
sayın nisan ve nane teşekkürler verdiğiniz yanıtlar için programı kurarken dikkatimi çekti
İ K K A T: Bu kılavuz E-Beyanname son kullanıcılarına (SM,SMMM,YMM veya mükellef) yönelik olmayıp otomatik olarak E-Beyanname üretebilecek Muhasebe Paket Programı vb. gibi programların üreticilerine yönelik olarak hazırlanmıştır. Dolayısıyla son kullanıcıların bu sayfadaki herhangi bir program veya dosyayı indirip Beyanname Düzenleme Programı (BDP)'nın çalıştığı dizine kurmamaları gerekmektedir.

burda ne demek istenmiş anlıyamadım
Merhaba,
Ne demek istemiş? Yanlış programı indirip yüklemeye çalıştığını söylemek istemiş olmasın? Şaka bir yana indirdiğin program program üreticileri için hazırlanmış bir program bizim gibi kullanıcıları ilgilendirmiyor.
İndirmen gereken program burada

sayın nane

kurmaya çalıştım ama kuramadım kullanma kılavuzu diye bir buton var
kurdum fakat açtığımda dosyaları bölük pörçük işlemler yardımcı olursanız sevinirm

sayın nane verdiğiniz adresi tıkladığım zaman yanıt vermiyor kontrol edebilirmiiniz

esra

tamer bey teşekkürler fakat kuramıyorum malesef sayfa bulunamıyor

Tekrar denermisin ilk gönderdiğimde linki yanlışlıka iki defa yapıştırmışım. Şimdi düzelttim. Ben denedim link çalışıyor.

https://e-beyanname.mb-ggm.gov.tr/ebyn/download.html
e-beyan programı için ilk önce "java" programını kurman gerekli. mb sitesinden ulaşılanıda kurabilirsin http://java.com/tr/ sitesindende. bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra "bdp" ve "bdp yardım" linklerinden bilgisayarına programı indirip kurmalısın. (bakanlığa beyan gönderemeyeceğin için acrobatı indirmene gerek yok.)
"E-Beyanname Tanıtım Broşürü", "Kılavuzlar" ve "Sık Sorulan Sorular" incelemeni tavsiye ederim. "E-Beyanname Hazırlama Kılavuzu" bizi değil programcıları ilgilendiriyor.

sayın tamer bey tamam yüklendi fakat browse unzip diye yazılar çıktı açamıyorum
dikdörtgen şeklinde bir kutucukda sizinde başınızı ağrıttım fakat bu benim için çok önemli

saygılar

"C:\ebyn" değiştirmeden "unzıp" bir kere tıklaman yeterli. daha sonra "x" kapat. program kurulmuş olmalı. "C:\ebyn\" altındaki "bdp.bat" tıklarsan program çalışır. (java yoksa çalışmaz.)

sayın nane altındaki bbp.dat dosyası yok dediğiniz gibi java kurulması lazım
goegle'dan jav dersem kurulurmu

sayın nane tamer bey

java programınıda yükledim fakat ebeyanname unzip yapınca belgelerimde dosyalar geliyor fakat açılmıyor lütfen yardımcı olunuz bakmam lazım e beyannamelere işe başlarsam zorlanmak istemiyorum masaüstüne java da geldi fakat e beyanname yi açıyorum ilk önce uznzip yapıyorum fakat bbdp dosyası yok bulamıyorum

1. java adresinden javanın düzgün kurulup kurulmadığını kontrol edin.
2. ebyn.exe dosyasını bilgisayarınıza indirin. exe dosyasının üzerine tıklayın hiçbir değişiklik yapmadan "unzıp" tıklayın ve "x" işaretinden kapatın.
3. bilgisayarınıza düzgün olarak kurulmuş olması gerekir.
4. hala olmadı ise Klavuzlar adresini inceleyin

yukarda arkadaşların dediği işlemleri yapmış vede javayıda kurmuşsanız
sırasıyla , bilgisayarımı ardından c iy ardındanda ebynı tıklayın ve orda bdp yi tıklayın yalnız üzerinde dişli resmi olanı tıklayın çalışacaktır.

Sayın Üyeler,
Tekrar sizi rahatsız ediyorum en yakın zamanda işe başlıyacağım açıkcası 5 aydan beri çalışmadığım için tedirginim E-beyanname gönderme konusunda uğraşıyorum en sonun da aşağıdaki dosyalara baktım bunlar yeterlimi bir bakarsanız benim için iyi olur sağolun java praogramını kurdum ama ınzip yaparak olmadı kılavuzlar dosyasından kaydettim

Bdp Kurulum,BdpUyk bu dosyaları kılavuzlar dosyasından yükledim.

sayın nisa,nane,tamer bey
size teşekür ederim en sonunda yükledim e-beyannameyi + butonuna basarak ekliyebiliyorum sizden ricam tam anlamıyla öğrenmem için nasıl bir uygulama yapmam gerekiyor kendimce örenk yaparsam ilk önce mükellef bilgilerini girip nasıl kaydediyoruz önemli olan sizden ricam bana bir örnek gönderebilirmisiniz
kurmaya çalışmaktan nasıl doldurulduğuna bakamadım ama normal beyanname gibi uygulaması nasıl örneğin ihraç kayıtlı bir işlemim olunca kendisimi hesaplıyor
vsss önceki uygulamada gibi ihraç kayıtlı satoşımız olunca ayrıca ind.kdv listesi veriyoruzmu birde beyanname bdp'den girip siyah bir ekran geldi örnekkdv'ye girdim tarih yazılmış 01/07/2006 acaba indirelen eski bir programmı

Dostum, mantığın şu olsun. Eğer rakam girmene veya yazı yazmana müsade edilmeyen bir alan ise orası otomatik hesaplanıyordur. Eğer elle giriş yapabiliyorsan oraya manuel giriş yapman gerekir.

KDV için 01/07/2006 yazıyor ise, kdv beyannamesi içen en son değişiklik o tarihte yapılmıştır ve upgrade edilmiştir. Daha sonra bir değişiklik olmamıştır anlamına gelir. Bu programın eski olduğu anlamına gelmez. Zaten ebeyan sitesinde sürekli güncel versiyon vardır, olmalıdır.