Kdv Beyannamesini Zamanında Vermemenin Cezası... ve Ne Yapılması Gerek

arkadaşlar dün beyannameden birini atlamışız yollamayı. acilen ne yapmam gerekir bana bilgi verirseniz sevinir. pişmanlık dilekçesinden falan bahsetti bir kaç kişi bana bu konuda tam bir bilgi verecek varmı?
şimdiden teşekkürler.

Ynt: kdv beyannamesini zamanında vermemenin cezası... ve ne yapılması gerek

371 TALEPLİ pişmanlıkla vereceksiniz
eğer vergi ödemesi çıkıyorsa pişmanlıkla verilince vergi ziyaı cezası kesilmeyecek
ve fakat her halükarda 1668 tl özel usülsüzlük cezası kesilecek fakat beyanname verme süresinden itibaren (son gün) den itibaren 15 gün içinde verirseniz 1/4 ü oranında ceza kesilir yani 1668/4=417 tl -sonraki 15 gün içinde verilirse 1/2 si kadar bu sürelerden sonrada indirim yoktur
gelen özel usülsüzlük cezasınıda vadesinde öderseniz vuk 376 ile ödemek istiyorum derseniz gelen cezanın ilk özel usz.cezası ise mükellefin yarısı eğer daha öncede aynı cezadan gelmişse 1/3 ü oranında da öderken indirim hakkınız var

Ynt: kdv beyannamesini zamanında vermemenin cezası... ve ne yapılması gerek

Kızıldereli ' Alıntı:
371 TALEPLİ pişmanlıkla vereceksiniz
eğer vergi ödemesi çıkıyorsa pişmanlıkla verilince vergi ziyaı cezası kesilmeyecek
ve fakat her halükarda 1668 tl özel usülsüzlük cezası kesilecek fakat beyanname verme süresinden itibaren (son gün) den itibaren 15 gün içinde verirseniz 1/4 ü oranında ceza kesilir yani 1668/4=417 tl -sonraki 15 gün içinde verilirse 1/2 si kadar bu sürelerden sonrada indirim yoktur
gelen özel usülsüzlük cezasınıda vadesinde öderseniz vuk 376 ile ödemek istiyorum derseniz gelen cezanın ilk özel usz.cezası ise mükellefin yarısı eğer daha öncede aynı cezadan gelmişse 1/3 ü oranında da öderken indirim hakkınız var
verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim ancak kafama takılan bir kaç şey var...
pişmanlıkla verilmesine rağmen usulsüzlük ödeniyor mu??
ben az önce vergi dairesini de aradım oradaki memur bayan, 371inci maddeye göre internetten beyannamenizi yollarsanız usulsüzlük kesilmez ama vergi ziyaı cezasını ödersiniz demişti...
birde internetten nasıl 371inci maddeye göre beyanname göndere bilirim? bir bilginiz varmı?

Ynt: Kdv Beyannamesini Zamanında Vermemenin Cezası... ve Ne Yapılması Gerek

vergi dairesi yanlış söylemiş 371 eğer vergi çıkarsa uygulanacak vergi ziyaı nı engeller özel usülsüzlük her halükarda ödenir
Kanuni süresinde verilip, süresinden sonra verilecek düzeltme beyannamelerin de ilave ödeme çıkıyorsa DZT ve PIS

Kanuni süresinde verilip, süresinden sonra verilecek düzeltme beyannamelerin de ilave ödeme çıkmıyorsa DZT ve KSS

Kanuni süresi geçtikten sonra verilecek, hiç verilmemiş beyannamelerde ödeme varsa PIS

Kanuni süresi geçtikten sonra verilecek, hiç verilmemiş beyannamelerde ödeme yoksa KSS

Kanuni süresinde düzeltilecek beyannamelerde ise ödeme olup olmadığına bakılmaksızın sadece DZT işaretlenecektir .

https://e-beyanname.mb-ggm.gov.tr/ebyn/ebyn_yardim.html

verdiğin bilgiler için teşekkür ederim..hemen yollayayım beyannameyiye ceza ne kadarmış görelim...

Sayın kızıldereli benim atladığım bir yer var mı acaba
pişmanlıkla verilen beyannamelerde ödeme çıkıyor ise
1-Tarh edilen vergi (çıkan ödeme )+
2 -V.U.K. 352 ye göre vergi harç ve beyannamelerinin süresinde verilmemesinden dolayı 1 kat 1.derece usulsüzlük cezası +
3-pişmanlık zammı var diye biliyorum

özel usulsüzlük kesiliyormu ?

evet atladım gibi. peki kesilen özel usulsüzlük cezasını bir sonuca kavuşturacak oda yokmu. illa ki kesilen özel usulsüzlük cezasına karşı dava açmak mı gerekir.

371 pişmanlık sadece ödeme çıkıyorsa normalde mükellef kendi bildirdiği için çıkan ekstra çıkan verginin yarısı kadar vergi ziyaı cezası kesilir 371 bu kesilecek vergi ziyaı cezasını kaldırır başka işe yaramaz yani eğer kan.sür.sonra veya düzeltme hallerinde vergi çıkmıyorsa 371 ile vermenin hiç bir mantığı yoktur
kanuni süresinden sonra e beyan yollama özel usülsüzlük cezası kesilir ve kanunda açık olarak yazmış 1668 tl
bu ceza için 371 pişmöanlık bişey yapamaz pişmanlık vergi ziyaı cezasını siler tabi eğer vadesinde yani 1 ay içinde öderseniz