Kdv İade Alacağı Bankanın Yaptığına bak

cetvel

Tanınmış Üye
Geçen hafta vergi dairesinden Kdv iade alacağı işlemlerim ymm aracılığı ile tamamlandı .banka hesap bilgilerime ilişkin dilekçemi vergi dairesine sundum .ve iki gün sonra banka hesabına param gelmişti ancak ziraat bankası vergi dairesinden talep ettiğim tutarın binde 4 ünü kesmiş. 50.000 tl de 200,00 tl masraf.bu kadar yüksek eft masrafı olur mu ya

Ynt: Kdv İade Alacağı Bankanın Yaptığına bak

Yapmanız gereken ilk iş bankanızı değiştirmek.Bankadan bankaya değişmekte bu tutarlar..

Ticaret odaları bu işe el atmaları gerekir.Bankaların ücret, komisyon ve bankacılık hizmetleri adı altında vatandaştan yüksek miktarlarda komisyon talep etmekte. Bu kuruluşları Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) şikayet etmek gerekir..

saygılarımla..

iyide senede bir defa kdv iade alacağı için ziraat bankasından hesap açtırmak pek mantıklı değil hem ticari çalışmayacağımız için yine yüksek tutarlarda masraf alacaklardır.

Yurdışı transferlerde bile hiç çalışmamışsan banka ile bu kadar masraf almazlar.Yapacağınız birşey yok.Malesef hiç çalışmadığınız banka aracılığı ile gelen EFT ler banka gişesinden yapılıyorsa yüksek komisyonlar alınabiliyor.
Aslında en güzeli hemen hemen her bankadan hesap açtırıp bunlarla ilgili internet şifresi almak.
Bellimi olur.En azından internet işlemleri ücretli değil veya cuzi 1-2 lira gibi ücrete tabi.

bu konuyu sadece alınan masraf için değil forumdaşlarında bilgisi olsun diye yazdım .biraz daha açıklamak gerekirse ben bu kesintinin vergi dairesinden yapıldığını düşünmüştüm. ancak vergi dairesini aradığımda bana söylenilen tutar ile bankanın gönderdiği tutar farklı idi sonra bankacı ile görüştüm anladımki vergi dairesinin konu ile bir alakası yok.