KDV İadesi Dilekçesi ve Kontrol Raporu Hakkında...

Merhabalar; İhraç Kayıtlı satış için 2A Dilekçemde 8.000 TL olan alacağımı Vadesi Geçmiş ve Vadesi Geçmemiş borçlarım için seçeneklerinin ikisini de işaretledim ve mahsup dilekçemi verdim ancak muhtasar ve benzeri belli bir vergiden mahsup edilmesi için liste girişi yapmadım, KDV iade kontrol raporunda problemli faturalar var
1 nci sorum Vergi Dairesindeki memur örneğin 1.000 TL tenzil isterse benim dilekçem tutar azaldığı için iptal mi olacak ne yapmam gerekiyor
2 nci sorum KDV İade kontrol raporundaki problemli faturaları düzeltmek için ne kadar bir sürem var ? yardımlarınız için çok teşekkürler.

Merhaba
1-Dilekçeniz iptal olmaz reesen cevap dilekçenize istinaden onlar sistemde gerekli düzeltmeyi yapıyor.
2-kdv özet raporunun oluşturulduğu tarihten/tebligat tarihinden itibaren 1 ay süreniz var.

İndirilecek KDV listesinin yüklenmesinde alış tarihi beyan tarihinden büyük olamaz hatası düzeltildi mi acaba?

Yada ne gibi önlemler aldınız?

Paylaşırsanız sevinirim

Kolay gelsin

Öyle bir hata almadık, kdv iade kontrol raporunda genelde sahte belge ve ba form hataları vardı, sizin bahsettiğiniz konuyu biraz daha açarmısınız, tam anlayamadım

Mart ayı 2017 iade işlemleri için İndirilecek KDV listesini yüklemeye çalıştığımda örnek olarak 01.03.2017 tarihini kabul etmiyor.

1. ayın 3 ü olarak görüyor sanıyorum

Ben listeleri eski internet vergi dairesinden yükledim sorun çıkmadı ancak, bi yerde okumuştum yeni internet vergi dairesini kullanan birisi aynı sıkıntıyı yaşamış , bizim kullandığımız tarih formatını sanırım Yıl-Ay-Gün olarak tersten algılıyor,

listeleri eski vergi dairesinden girmeyi deneyin bence sorun çıkmıyor çünkü, ancak yenisini kullanacaksanız tarihleri yıl ay gün şekline çevirdikten sonra kabul ediyor diye duydum, yanlış bilgi vermek istemem.