KGK Eğitimine Katılmayı düşünüyormusunuz- Anket

KGK Eğitimine Katılmayı düşünüyormusunuz?

• Kullanılan toplam oy
    2

mohicans

Tanınmış Üye
KGK Eğitimleri konusunda, Meslek Mensuplarının katılıp katılmama eğilimlerini görmek için iş bu anket düzenlenmiştir.

Ynt: KGK Eğitimine Katılmayı düşünüyormusunuz- Anket

Genel eğilimi görmek için oy kullanalım.

Sayın mohicans,

Bu anketin amacı nedir? Bildiğiniz gibi bu eğitime tüm meslektaşların katılmasının anlamı yoktur. Sedece muafiyetlerle belge alanlar bu eğitime girebilecek. Peki siz muafiyet hakkı olmayanların oy verip vermediğini nerden biliyorsunuz? Muafiyet hakkı olmayanların oy vermesi sizin için anlamlı mı? Muafiyet istemeyenlerin oylamayı sabote etmediğini nerden bileceksiniz?

Sayın vedatd,

1- Anketi, eğitimlere katılmayı düşününler ile Türmobun kararını bekleyeceklerin ağırlık oranını görmek için düzenliyorum. Ben hala Türmobun kararını bekleme taraftarıyım, ama yinede anket sonucuna göre hareket etmeyi planlıyorum. Ayrıca meslektaşlarımızın genel eğilimlerinin herkes tarafından görülmesini istiyorum.

2- Birçok anket çalışmasında bu tür riskler maalesef mevcuttur. Anketin İnternet Tabanlı bir anket olması sebebiyle bunları ayırması elbette mümkün değil.

mohicans forumda aktif olduğunuzu görüyorum.iyi niyetlede bir çok başlık açıyorsunuz. meslektaşlarımızı bilgilendirme adına küçük bir açıklama yapmak istedim.

KGK'2013 e kadar denetçi sınavı kesinlikle yapamayacak.KGK geçiş sürecinde SAUSEM in verdiği belgeyi onaylayacak.O nedenlede tüm açıklamalarında GEÇİCİ ibaresini kullanıyorlar. SAUSEM de eğitimlerini yapacak ve eğitim sonunda zor olmayan bir sınav yapacak.Üniversite sınav yapmadan sertifika veremez. Takvim sıkıştığı için TASLAK halindeyken eğitim duyurusuna çıktılar. Ekimde üniversiteler açılıyor ve hoca bulamazklar. Ben SAUSEM'İn müdür ile konuştum, eylül ayında örgün eğitimlerin önemli bölümünü bitirmek zorundayı dedi. Ekim ayında ve kalanlar içinde 23 Aralıkta sınav planladıklarını söyledi. 2013'e en az 7000 cıvarında belgeli ile girilmiş olacak. Bu süreçte odalar sadece olayı manipüle ediyor, ama birileri başvurularını çooktan yaptı bile.Eğitime katılan herkeste belgesini alacak. 2013 ten sonrada herkesi SINAV bekliyor. Böylelikle hem YMM lerin istekleri yerine gelmiş hemde fırsat eşitliği sağlanmış olacak. İlk gündne başvuruların 2000'i geçtiği söyleniyor. Tüm odaların protestosuna rağman birileir başvuruyor haberiniz olsun. TÜRMOB SPK sınavı içinde benzer şeyler söylemişti ama değişen hiçbir şey olmamamıştı.bu sefer dikkatli olmamaız gerektiğini düşünüyorum.

Sayın kultigind,
Uyarınız için teşekkür ederim.

su hayır dıyenleri ad soyad ile acıklasanız...

Maalesef sistem izin vermiyor.

Meslek mensupları için düzenlenmesi planlanan eğitim programına ilişkin başvurular Bağımsız Denetim Yönetmeliği yürürlüğe girinceye kadar durdurulmuş olup, söz konusu Yönetmelik hükümleri doğrultusunda eğitime ilişkin açıklamalar yapılacaktır.
Duyurulur.

Egitime katilma sartlarina haizim. Ancak henuz hangi sirketlerin denetlenecegi belirlenmemis yani denetimin adi konmamisken 4500 tl veriip egitme tabi tutulmayi dogru bulmuyorum...

İş 4500 kalsa iyi. Ruhsat harcı 900 ve kgk alacağı ruhsat, kimlik, mühür paraları da var. Ayrıca ruhsatı aldıktan sonra belli periyotlarla eğitime katılma zorunluluğu var gibi (SPK aktif isen 4 yılda bir olduğu gibi) Tüm bu masrafların çıkarılabilmesi içinde denetlenecek şirketlerin ortaya çıkması gerekiyor.

Aslında, Öncelikle denetime tabi olacak şirketler belirlense daha net fikirler verebilir.
Diğer tarafdan ücretlerin yüksekliği de ayrı bir konu...

Bağımsız Denetim taslağı ile ilgili görüş süresi bugün doldu galiba, ancak kurumdan herhangi bir açıklama gelmedi. Herhangi bir bilgisi olan varmı?

GeLinen son nokta,taslakta buyuk degisiklik olacak,smmm stajini tamamlamis herkes cok zor bir bagimsiz denetci sinavina girecek,kazanalar 2 yil stajini yapacak.ymm,smmm ayrimi yok.hicbir on egitimde yok.turmob istedigini aldi.ymm ler ne kadar guclu gorecegiz.bu yonetmeligi degistirmeye gucleri yetmezse bu sekilde cikacak.ama kgk mehter gibi is yapiyo,gerizakali bir adim olmazsa son durum bu.bu bilgi kgk dan bugun alindi.tum meslekdaslarimiza duyrulur...

Sanırım sınav sistemini meslektaşlarımızın önemli bir kısmı talep ediyordu. Çok zor bir sınav olacak dediğinize göre sınav konularında bir azalma olmadı.

Fırtına öncesi sessizlik gibi kimseden ses çıkmıyor :) Sanırım artık herkes yönetmeliğinin yayınlanmasını bekliyor.