KGS ödemelerinde kdv varmıdır?

Üyelik
11 Kas 2008
Mesajlar
557
Konum
ANTALYA
kart geçiş sistemi kontör yüklemelerinde kdv var diye biliyorum. fakat beni tereddüte düşüren yükleme fişinde kdv'den bahsedilmemesi. siz ne diyorsunuz?
 

emansur

Tanınmış Üye
Üyelik
30 Tem 2009
Mesajlar
1,498
Konum
İstanbul
Ynt: KGS ödemelerinde kdv varmıdır?

KDVK 1/3-g maddesi gereği Otoyol ve Boğaz Köprüleri Geçiş ücretlerine
%18 oranında KDV dahil edilmiştir. 9 ve 11 sıra numaralı KDV Genel
Tebliğ?lerinde ?fiyatın tarife ile belirlenebildiği hallerde, fiyatın KDV dahil
olarak düzenlenmesine? imkan tanımaktadır. Konu hakkında ?243 sıra numaralı
VUK Genel Tebliği ile VUK?un Mük. 257. maddesinin verdiği yetkiye
istinaden bankalar tarafından düzenlenen dekontlar bu Kanun uyarınca
düzenlenmesi zorunlu belgeler kapsamına alındığı, bankaların yaptıkları hizmet
ve satış işlemlerine ilişkin olarak anılan tebliğde yer alan açıklamalara
uygun olarak düzenlemek zorunda oldukları dekontlar, fatura yerine geçen
belge olarak 01.01.1996 tarihinden itibaren kullanılmaya başlanıldığı, OGS
bedelinin banka dekontunda KDV dahil tahsil edilmiş olması halinde banka
dekontun düzenlendiği dönemde iç yüzde uygulanmak suretiyle KDV?nin
indirim konusu yapılması gerektiği (İVDB;2003;KDV.2560)? yönünde mukteza
verilmiştir.

kaynak ismmmo mali çözüm dergisi
 
C

champell59

Ziyaretçi
Ynt: KGS ödemelerinde kdv varmıdır?

evet emansura katılıyorum.
 
Üst