Kıbrıs

Üyelik
16 Tem 2013
Mesajlar
1
Konum
bursa
Kıbrısa makınanın bır yedek parçasını kargo aracılığıyla göndereceğiz. Bu durumda fatura nasıl kesilir? KDV?
 
Üyelik
11 Eki 2008
Mesajlar
196
Konum
kocaaeli
Faturanız KDV’ li olacaktır. Katma Değer Vergisi Kanunu’ nun 12/3. maddesi gereğince bir teslimin ihracat teslimi sayılabilmesi için; Teslimin yurt dışındaki bir müşteriye yapılması ve teslim konusu malın Türkiye Cumhuriyeti gümrük bölgesinden çıkarak bir dış ülkeye gitmesi gerekmektedir. Sizin konunuzda teslim yurtdışı ancak Gümrük' ten değil bu nedenle Kargo ile gönderim KDV’li olacaktır, bkz. Gümrük Yönetmeliğinin 588. maddesi.
 

Benzer konular

Üst