Kira Miktarı Sorun

mes_ar

Tanınmış Üye
Merhaba arkadaşlar, bir şirket gayrimenkulünü başka bir işletmeye kiraya veriyor. Kira miktarı 7,000+kdv fakat kiracı bu yer için masraf yapmış ve bunu mahsup edebilmek için kira miktarını 2,000+kdv ödeyecek ve bu durum uzun bir süre devam edecek. Bu durumda kontrata yazılacak rakam ve kesilecek faturada rakam ne olmalıdır?

Yazdığınız gibi olmaz. 7000+kdv fatura kesilecek. Yaptığı masrafların ya faturasını şirket adına alacak ya da kendi adına alıp o şirkete yansıtacak. Aksi takdirde kayıt dışı işlem yapmış olursunuz.

bende sırf bu kira miktarı nedir bilmediğimiz bir konu daha onu da öğrnelim diye girdim sorun meğerse tutara miktar demişa rkadaş bunlar basit gibi görünse de önemli ayrıntı işverenin yanında veya başkasının yanında sonra sizi rencide etmesinler siz bir muahsebecisiniz çok dikkat etmelşisiniz miktar kelimesini bir daha bu şekil kullanmayın lütfen saygılar

bende sırf bu kira miktarı nedir bilmediğimiz bir konu daha onu da öğrnelim diye girdim sorun meğerse tutara miktar demişa rkadaş bunlar basit gibi görünse de önemli ayrıntı işverenin yanında veya başkasının yanında sonra sizi rencide etmesinler siz bir muahsebecisiniz çok dikkat etmelşisiniz miktar kelimesini bir daha bu şekil kullanmayın lütfen saygılar

TDK
miktar
isim (mikta:rı) Arapça miḳdār
1. isim Bir şeyin ölçülebilen, sayılabilen veya azalıp çoğalabilen durumu, nicelik
2. Ölçü
"Yapılan yardımın miktarı artırıldı."
Benim miktar kelimesini kullanmamda bir problem yok, eleştiri yaparken öncesinde biraz araştırırsanız zor durumda kalmazsınız. Ayrıca türkçeyi kullanırken daha özenli davranırsanız (ayrı yazılması gereken de, noktalama işaretleri vs) eleştirileriniz daha dikkate alınır hale gelir, saygılar.