Kiralık SMMM Ruhsatı Arayanlar!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Kiralık SMMM Ruhsatı Arayanlar!

3000 tl verebilecek varsa gelsin belgemı kiraya verıcem nasılsa yenı smm lerın muklef bulmaması için herşey düşünülmüş tasarlanmış bende burdan yakayım....ulaşın bana belgemı verecem kiraya sistem sana yanlış yapıyorsa sende sisteme yanlışın kralını yapaaksın.

Bu konuda yazılanları baştan itibaren okudum. Şu aşamada kim ne yaparsa yapsın. Sorunun kaynağı eğitimsizlikten geçiyor.

SMMM olmanın Özel şartlardaki;
a)""Hukuk, iktisat, maliye, işletme, muhasebe, bankacılık, kamu yönetimi ve siyasal bilimler"" maddenin bu kadar geniş olması bütün bu yorumların ortaya çıkmasında birinci sebeptir. SMMM olan hiç bir adayın mezuniyetini sorgulamak istemiyorum. Ama bundan sonra veya ileriki zamanlarda bu şart böyle geniş kapsamlı devam ederse açık konuşayım üniversite mezunu olup açıkta kalan herkes SMMM olmaya kalkacak ve olabilirse konuyu açan arkadaş gibi Ruhsatını kiraya vermeye kalkacaktır. Etik veye değil tartışmam.
Bu yazıyı okuyan ve SMMM olmayı düşünen herkese sesleniyorum. Bu mesleği severek ve ahlak kuralları içerisinde yapmayacaksanız SMMM olmayın.

Çözüm mü; sadece SMMM Yetiştirecek akademik kurum. Bunu odalarmı yapar, üniversitelere birimlermi açılır farketmez.
Ders içeriği olarakta Muhasabe, Denetim, Hukuk, İngilizce, Spk Mevzuatı ve meslekle iligli olabilecek diğer dersleri koyacaksın; sınavını kazanan ve gidip adamakıllı eğitimini alıp mezun olan insanlara SMMM ünvanını vereceksin isteyen mesleği icra etsin isteyen diplamayı şirketine assın.

Böyle olmazsa SMMM'lerin saygınlığı her zaman tartışılacaktır.

Yeni üye oldum
şoktayım cidden!!
Neden o kadar emek verdik o kadar zorlandık
Mali müşavir olarak ayrıca itibar kazandık
itibarımızı satmak içinmi bile diyemıyorum
Kiralık itibar
bir yandan şikayet ediliyor ama bir yandan da şikayete konu olan mevzuya değil çanak leğen tutuluyor
siz alanen ruhsatınızı sergileyin
alanen kiralarım diyin
bu işi itibarımızla yapmaya çalışan bizlere haksız rekabete on liraya defter tutmaya sizler en önde gidib
pes???
neden kaldırılmamıs bu yazı onuda anlayamadım açıkcası????

21 ekim 2011
kiralık smmm ruhsatı arayanlar;
intoko
yeni açmayı düşündüğüm muhasebe bürosuna smmm belgesi olan ortak arıyorum. açık ve net bürom var içini dayayıp düşeyeceğim müşteri portföyüm de var. fakat belgem yok SMMM belgesi olan işletmede calışacak yönetici vasıflı ortak arıyorum. istanbul büyükçekmece civarı ikamet edenler tercih sebebidir..

Aslına bakarsanız ben eskı bır uyeyım ama uzun zamandır gırmedıgım ıcın yenı ısım kullanıyorum.Bende dıploma kıralamaya karsı olanlardandım.2009 yılında aldım belgemı ve tam o sırada ıkız bebeklerım oldu.Bırakacak kımsem yoktu.Hamılelıgımle beraber 3.5 yıldır meslekten uzak kaldım ve cogu seyı unuttum dıyebılırım.Boyle bır durumda karsıma kıralama olayı cıksa duSunurdum.Ama keyfıyetten dolayı oturayım dıplomam para getırsın olayına gercekten karsıyım

stajyerzade ' Alıntı:
21 ekim 2011
kiralık smmm ruhsatı arayanlar;
intoko
yeni açmayı düşündüğüm muhasebe bürosuna smmm belgesi olan ortak arıyorum. açık ve net bürom var içini dayayıp düşeyeceğim müşteri portföyüm de var. fakat belgem yok SMMM belgesi olan işletmede calışacak yönetici vasıflı ortak arıyorum. istanbul büyükçekmece civarı ikamet edenler tercih sebebidir..

ciddi ciddi düşünüyordum ama 'düşeyeceğim' dedin,tüm hevesim gitti

intoko ilanlarda "kiralık ruhsat arayan" kişinin ilanı hala duruyor.
thejm ,ceyselcey ruhsat kiralamak 'meslekten men' cezasına hazır olmaktır.Karar sizin!

stajyerzade ' Alıntı:
thejm ,ceyselcey ruhsat kiralamak 'meslekten men' cezasına hazır olmaktır.Karar sizin!

stajerzede arkadaşım belliki piyasayı bilmiyrsun belgesini kiraya veren abartmıyorum turkıye genelinde belkıde bınlerce muhasebeci vardır belgeyı kiraladım demiyor elbette! kiraya veren kiraya verdiğine elemanım diyor o kadar bana bu nedenle belgesı iptal edilmiş bir elin parmak sayısından fazla meslek mensubu göster önceki mesajlarımdada yazmıştım bunlar acı gerçekler gemisini yürütene kaptan diyorlar bu memelekette gerisi hikaye.

stajyerzade ' Alıntı:

öyle bir şey mümkün mü ? :D

Rakamda abartı var. Kiralayan var ama sen durumu farketsen hemen şikayet edeceksin değil mi? yoksa sus payı peşine mi düşeceksin?ya da fırsatını bulsam bende yaparım mı diyorsun?

meslekten men cezası gerektiren bir fiil olduğunu hatırlatmakla piyasayı bilmemek arasında bir korelasyon kurulamaz.

bence eğer bu belgeyi alıpta onurlu bi şekilde kim kullanmıyorsa, gidip sağda solda olmadık şeylerle uğraşıyorsa ona yapılacak en iyi şey belgesini iptal etmektir. Meslekte böyle parazitleri temizlemeden bi yere gelmek imkansız. Biliyorum zor ama herkez üstüne düşeni yapsa bu böyle olmaz. Beni odaya başkan yapacaklar ki bakalım burda kaçtane kaçak çalışan kalıyor. Yazıklar olsun bunlara eğer ben belgemi kiralasaydım zaten şu ankinden iki kat fazla fara kazanırdım ama bu işin bide onuru var geleceği var kendi geleceğimizi kendimiz yok etmeyelim ettirmeyelimde

ben bu belgeyi aldım ama hiç kullanamıyorum..odamda asılı duruyor

Klasik Türk toplumunun yatırım anlayışı olsa gerek bu kullanılmayan belgeler.Alayım elbet bir gün lazım olur gibisinden.Yani bu bir bilgisayar kursu sertifikası değil.

alayımda bir yerde dursun zihniyetiyle bu belgeyi kimse almaz , kullanamıyorsa, bunun kendisinden kaynaklanacağını düşünmüyorum.
ruhsatı alır , çevresi yoktur
ruhsatı alır , çalıştığı şirketin ihtiyacı yoktur
ruhsatı alır , kendisi gibi bir çok ruhsat sahibi olduğu için,değeri olmaz.

meslekte yapılanmaya gittiğimiz şu günlerde açık öğretim mezunu olan ve SM den SMMM ye geçen meslektaşlarımıza denetim yetkisinin verilmemesi temenni ediyorum.

Bence yazık mazık değil helal olsun kardeşime yürü be kim tutar seni Muhasebecililer size sesleniyorum hangininz işinizi hakkıyla yapıyorsunuz devleti dolandırmak için naylon fatura desen sizde mükellef kdv ödemesin diye yüzdelik fatura alıp satma işi gene sizde yalanmı mükellef devlete kdv ödememek için muhasebeci bir diğer mükellefininin faturasından kesip yüzdelik alırken iyi şimdi bir kardeşimiz kiralık diploma ararken haktan hukuktan bahsediyorsunuz kendinize gelin

sayın cafer3434

siz ve sizin gibi düşünenler yüzünden mesleğimiz ilerleyemiyor. Ama şunu da bilin ki ileriki yıllarda mesleğimizin içinden sizin düşüncenizde olanlar eriyip gidecek.bu siz ve sizin gibiler için kaçınılmaz son demek.

thejm ' Alıntı:
ben bu belgeyi aldım ama hiç kullanamıyorum..odamda asılı duruyor

bende salona koydum biblo gibi vitrinin önünde duruyor.Ne yapabilirim,şuan için çalıştığım şirkette 3 mali müşaviriz.2si imza yetkili bana ihtiyaç yok şuan ama bu hiç ihtiyaç olmayacağı anlamına gelmiyor, sabırlı olmak gerek,şuan ben işimden memnunum çok şükür.

Muhasebe işinde olan herkesin kariyeri ve ilerlemesi için bu belgeyi alması lazım.Sonuçta gerçekten buda bir yatırım kariyere yatırım.

cafer3434 ' Alıntı:
Bence yazık mazık değil helal olsun kardeşime yürü be kim tutar seni Muhasebecililer size sesleniyorum hangininz işinizi hakkıyla yapıyorsunuz devleti dolandırmak için naylon fatura desen sizde mükellef kdv ödemesin diye yüzdelik fatura alıp satma işi gene sizde yalanmı mükellef devlete kdv ödememek için muhasebeci bir diğer mükellefininin faturasından kesip yüzdelik alırken iyi şimdi bir kardeşimiz kiralık diploma ararken haktan hukuktan bahsediyorsunuz kendinize gelin

Her meslekte olduğu gibi bizim meslektede çürük elmalar var ama zamanla onlarda temizleniyor.Ama senin kafandaki insanların ! hakımızdaki bu tarz düşüncelerinin temizlenmesi zor.

jm ' Alıntı:
alayımda bir yerde dursun zihniyetiyle bu belgeyi kimse almaz , kullanamıyorsa, bunun kendisinden kaynaklanacağını düşünmüyorum.
ruhsatı alır , çevresi yoktur
ruhsatı alır , çalıştığı şirketin ihtiyacı yoktur
ruhsatı alır , kendisi gibi bir çok ruhsat sahibi olduğu için,değeri olmaz.

meslekte yapılanmaya gittiğimiz şu günlerde açık öğretim mezunu olan ve SM den SMMM ye geçen meslektaşlarımıza denetim yetkisinin verilmemesi temenni ediyorum.

Unutmayalım ki benim gibi bazı açıköğretimliler örgün eğitim görenlerden daha fazla tecrübeye sahiptirler. Bu muhasebecilik uygulayarak öğrenilebilecek bir meslek örgün eğitimde gördüğünüz kaç dersi bu mesleği ifa ederken kullanıyorsunuz acaba? Bizim 4-5 senemiz üniversite sıralarında geçmedi onun yerine şirketlerde muhasebe mesleğini icre ettik. Hangisi daha fazla tecrübe acaba merak ediyorum. 16 yaşından beri ticaret lisesi stajerliğimden beri bu mesleği icra ediyorum ne örgün üniversite mezunları gördüm borç alacak ilişkisini bile anlamayan. Açıköğretimlilerin tecrübesi çoğunlukla daha fazladır diye düşünüyorum. o yüzden şu yazdıklarınıza dikkat edin derim ben. ne demek açıköğretimlilere verilmesinmiş? Gerçekten mesleğini tam anlamıyla icra edenlerin hakettikleri yerlere ulaşacaklarını ümit ediyorum....İyi günler...

bu mantıkla bakarsak o zaman bir çocuğu ilköğretimi bitirir bitirmez bir muhasebecinin yanında çalıştırmaya başla o da senden benden daha bilgili olduğu için bu belgeyi almaya hakkı olsun öyle değil mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...