Soru Kısa Çalışma Ödeme

mes_ar

Tanınmış Üye
Merhaba arkadaşlar, 01/04/2020 başlangıç tarihli kısa çalışma başvurusu yaptım, onay geldi. Fakat bugün çalışanların hesabına yatan bir miktar olmadı. Ödeme alan var mı acaba?

bizde aynı şekil başvurduk, depo beylikdüzü ödemeler geldi
merkez şişli daha başvuruya cevap gelmedi :)

bizde aynı şekil başvurduk, depo beylikdüzü ödemeler geldi
merkez şişli daha başvuruya cevap gelmedi :)

Valla benzeri bendede oldu.Merkez şişli,şube kadıköy.kadıköy dosyayı tamamladı.
Merkezin ise daha danışmanı bile atanmamış görünüyor.Bugün tekrar mükellefi şubeye gönderip sordurmaya çalışacam.
Sinir olmamak elde değil.

Merhaba arkadaşlar, 01/04/2020 başlangıç tarihli kısa çalışma başvurusu yaptım, onay geldi. Fakat bugün çalışanların hesabına yatan bir miktar olmadı. Ödeme alan var mı acaba?

E-devlet ekranında şöyle bir bilgi var

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
Pandemi Sosyal Destek Programı E-Devlet Duyurusu
Değerli e-Devlet Kapısı Kullanıcısı;

Koronavirüs (Covid-19) salgınının vatandaşlarımız üzerindeki sosyo-ekonomik yükünü hafifletmek amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Pandemi Sosyal Destek Programı başlatılmıştır ve ilk 2 fazı tamamlanmıştır.

3. fazda ise, e-Devlet Kapısı üzerinde yer alan Pandemi Sosyal Destek Ön Başvuru Formu aracılığıyla sosyal yardım başvuruları alınmaya başlanmıştır.

Online başvuruda yaşanabilecek yoğunluğun, hizmete erişime engel olmasını önlemek için,

TC Kimlik Numarasının son hanesi;
0 olan vatandaşlarımızın Pazartesi,
2 olan vatandaşlarımızın Salı,
4 olan vatandaşlarımızın Çarşamba,
6 olan vatandaşlarımızın Perşembe,
8 olan vatandaşlarımızın Cuma
günlerinde başvuruları alınacaktır.
Cumartesi ve Pazar günleri herhangi bir sınırlama olmaksızın tüm vatandaşlar söz konusu hizmeti kullanarak başvurularını iletebilecektir.

Bilgilerinize sunarız.

Ayrıca yine işkurdan gelen bilgiye göre ödemelerle ilgili şöyle bir not var.

Kısa çalışma ödeneği için iban numaraları doğrulanmayan veya hatalı olanlar ptt üzerinden ödenecektir.
tc kimlik numarası 0 ve 2 ile biten kişilere 05.05.2020
4 ve 6 ile biten kişilere 06.05.2020
8 ile biten kişilere 07.05.2020 itibariyle ptt şubelerinden alabilirler.

sn. Tahsin Kurt benim serbest meslek erbabı olarak, daha önceden işkur numaram yoktu, işkur kaydımı yaptım ve mailimden istenen belgelerle büromun çalışanı olan 2 kişi için kısa çalışma başvurusunda bulundum, onay maili geldi. Çalışanıma edevletten bak dedim ama orada kendisine kısa çalışma ödeneği verileceğine dair herhangi birşey yokmuş. Acaba benim eksik yaptığım birşey mi var?

sn. Tahsin Kurt benim serbest meslek erbabı olarak, daha önceden işkur numaram yoktu, işkur kaydımı yaptım ve mailimden istenen belgelerle büromun çalışanı olan 2 kişi için kısa çalışma başvurusunda bulundum, onay maili geldi. Çalışanıma edevletten bak dedim ama orada kendisine kısa çalışma ödeneği verileceğine dair herhangi birşey yokmuş. Acaba benim eksik yaptığım birşey mi var?

Sayın mes-ar onay maili geldi derken aynı mailde 2.bir excel tablosu gönderip doldurmanızı istediler mi? Siz bunu tekrar doldurup geri gönderdiniz mi?
Eğer bunları yaptıktan sonra hemen sisteme bakmışsanız göremeyebilirsiniz.bunların sisteme düşmesi 3-4 gün zaman alıyor.
Şöyle yapın.İşkur işveren ekranınıza girin,ana ekranda kısa çalışma ödeneği sonuç raporu diye bir yer var,ordan raporu indirin.Rapor hazırlanmışsa haketmiş etmemiş şeklinde bir rapor oluşacak.hazırlanmamışsa rapor boş şekilde gelecektir.
Ayrıca işçiniz işkur kaydını yapsın ve işsizlik ödeneği sorgulama bölümünden de baksın.E devlette aynı yerden bakacak ama belki işkur kaydı yoksa kayıt bulunamadı uyarısı verebilir.O nedenle ben herkese işkur kaydıı yapmasını da öneriyorum.
Eğer olay yeni ise 1-2 gün daha beklemeniz gerekecektir.