Kısa Çalışma Ödeneği

Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz gibi bu yıl ekonomik krizden dolayı kısa çalışma ödeneği uygulaması başlamıştır. Haftalık 22:30 saat çalışıyoruz kalan 22:30 saat ücretsiz oluyor. Ancak bu eksik günlerimizi Ek-10'da nasıl göstereceğime emin olamıyorum. Çalışma bakanlığından gelen müfettiş kuruma göndermek için bir tutanak tuttu (K.Ç.Ö.'den yararlanabilmek için tutulan tutanak) bu tutanak'ı Ek-10'a eklemem yeterli olurmu yoksa tüm personel'den tek tek imza almam gerekirmi böyle bir uygulamaya başladığımıza dair...

Başlık açarken büyük harf kullanmayınız. Forum Kurallarını okuyunuz...

Ynt: Kısa Çalışma Ödeneği

çalışma bakanlığından aldığınız tutanak yeterli olur.. kısmı çalışma için personelden herhangi bir imza almadınız mı?

GülsümD'ye katılıyorum.
Kurumun müfettişlerinin tuttuğu tatanak yeterlidir.

Dün SGK müdürlüğüne gittim bilgi alabilmek için ama oradaki bayan'da Kısa çalışma ödeneği nedir diye bana sordu.

Siz böyle bir uygulama yaptınızmı çalıştığınız yerde?

size gönderdiğim işkur linkine bakabilirsiniz.. rica ederim.. daha sonra bizide bilgilendirirseniz sevinirim..

23 mart ta iş feshim verilmiş sgk ya ama yanlış bir fesih ve hatalı bir fesih ....iş verenim bunu düzeltsin istedim ama bana dönüş yapmadı ....fesih kodum 22 idi ben bu fesih kodu ile nakdi ücret desteğinden yararlanamıyorum
zaten e devletten bakıyorum fesih kodu yine 22 gözüküyo
ben bu durum da yasal olarak ne yapabilirim

Merhaba,
Covid 19 nedeni ile işyerimiz kısa çalışma ödeneğine başvurdu. Beyaz yakalar için de iki aydır bu kapsamda çalışacağımız beyan ediliyor. Ancak ay sonunda yıllık izinlerimiz kesiliyor. İşyerinin böyle bir hakkı var mıdır. Ayrıca tüm beyaz yakalarıda bu kapsama almıyor. Bazıları tam zamanlı çalışmaktadır. Bu eşitlik ilkesini bozmuyor mu. Téşekkür ederim.