Çözüldü Kısa Çalışma Ödeneği

Clever

Katkı Sunan Üye
Merhaba,

Yaklaşık 1 yıldır özel bir şirkette çalışıyorum.

Şirketimiz 01 nisan-30 haziran arası için işsizlik ödeneğine başvurdu.

Benim bu şirkette çalıştığım 1 yıldan önce prim ödemelerim düzenli değildi.

Oldukça yüksek bir maaş alıyorum.

SGK Ödeme yapamıyor ekran görüntüsü ile öğrendim.

Bu mağduriyetimi nasıl çözebilirim.

Saygılar.. Üstadlar...

Öncelikle son 3 yıl ve 350 gün prim şartını sağlıyor musunuz, bu önemli. Sonrasında 60 gün için "aynı iş yerinde"şartı biraz esnetilmiş benim anladığım. işe giriş çıkış sebebiyle hafta sonundan doğan kayıpları dikkate almamışlar. Bunun dışında şayet geçmişte aldığınız bir işsizlik maaşı söz konusu ise ödemeleri oradan baz alarak belirlemişler. Dolayısıyla tutar beklenenin çok altında olabiliyor.

Önceki işvereniniz primleri düzgün ödememiş olsa da hak etmek durumundasınız diye biliyorum ben. prim borcunu dikkate almazlar burada. lakin bu durumda şu da var; kaç kişi için başvuru yapıldı? kaçına çıktı? belki diğerleri şartları sağlamıştır. işverenin çektiği toplu raporda belli oluyor o da.

Merhaba

Yeni evlenen personelin bankadaki soy ismi kızlık soyadı ancak işkur kabul etmediği için yeni soyadı girilmişti ve ödemesi yatmadı. Bu durumda ne yapmalıyız?

Merhaba

Yeni evlenen personelin bankadaki soy ismi kızlık soyadı ancak işkur kabul etmediği için yeni soyadı girilmişti ve ödemesi yatmadı. Bu durumda ne yapmalıyız?

merhaba. işkur'daki memur ile irtibata geçseniz o sizi gerekli birime yönlendirir. ilk ay için ptt'den alabilir belki.