fonradar

Kısa Vadeli Sigorta Primleri Tehlike Sınıfları

Merhabalar,
Faaliyet (Nace) koduna göre tehlike sınıfımız II ve prim oranımız %1,5 ama bordro parametrelerimizde Tehlike sınıfı Alt olarak seçilmiş ve Kısa vadeli prim oranımız 1,3 olarak ödeniyor ama neye göre Alt,Üst,normal seçildiğini bilmek isityorum.Acaba eksik bir ödeme mi yapıyorum.:confused:Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Merhabalar,
Faaliyet (Nace) koduna göre tehlike sınıfımız II ve prim oranımız %1,5 ama bordro parametrelerimizde Tehlike sınıfı Alt olarak seçilmiş ve Kısa vadeli prim oranımız 1,3 olarak ödeniyor ama neye göre Alt,Üst,normal seçildiğini bilmek isityorum.Acaba eksik bir ödeme mi yapıyorum.:confused:Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Dereceleme işlemleri
MADDE 11 – (1) Kurum, her yıl yapacağı hesaplamalar ile dereceleme hesabının yapıldığı yıldan önceki 3 takvim yılı içinde aynı işkolunda kırkbin ve daha fazla gün için sigorta primi tahakkuk ettirmiş olan işyerlerini derecelemeye tabi tutar.

K.V.S.K.Prim Tarifesi ile ilgili bakanlar kurulu kararı var. Aşağıda linkini paylaştım.
Özellikle 10 ve 11. maddelere göz atarsanız neye göre alt-orta-üst derecelemesi yapıldığından söz ediliyor.
prim tarife cetveli