fonradar

Konfeksiyon Yan Sanayi Mamüllerinde ve Aksesuarlarında Kdv%?

Konfeksiyon yan sanayi mamülleri imalatı yapan firmalarda kdv %18 mi %8 mi uygulanacak. örneğin Sadece Cep üreten (Pantolonlara kullanmak üzere) Alomaliye sayfasında YMM Bülent Çakar'ın yazısında aksesuarlarda kdv indirimine gidilmediğinden bahsetmesi tereddüte düşmemize neden olmuştur.

Sayın Biricik Ben yukarda ne soruyorum siz ne cevap veriyorsunuz zaten sizin göndermiş olduğunuz makaleyi ben okudum o yüzden tereddüte düştüm. Şayet Konuyu bilmiyorsanız gereksiz yere forumu meşgul etmeyelim

Sayın sgulatan;

Forumu meşgul ettiğim felan yok. Size yardımcı olmaya çalışan birisine teşekkürünüz böyleyse eğer yorumsuz bırakıyorum. Yalnızca daha önce işlenmiş konulara yönlerdirdim ben sizi. Benim ne bilip bilmediğim önemli değil. Ayrıca tereddüte düşecek bir durum da yok. Konu gayet açık.

Şükrü Ergül demiş ki:

Sayın sayar,

Görüldüğü üzere, 2006/10138 sayılı BKK ile sadece “Tekstil Ürünleri” % 8 KDV oranına indirilmiştir.

Tekstil sektöründe uygulanan her nevi işçilik ve hizmetlere % 18 KDV oranı uygulanmaya devam edilecektir.

Saygılar.

arkadaşlar iç giyim ve mefruşat parakende satışı yapanlarda kdv oranını 8 e mi düşürecek

sultan' Alıntı:
arkadaşlar iç giyim ve mefruşat parakende satışı yapanlarda kdv oranını 8 e mi düşürecek

Merhaba,
Arkadaşlar II sayılı listenin 17. maddesinde açıkça yazıyor. İç çamaşırı, mefruşat (perde) (toptan veya perakende farketmez) % 8 KDV hesaplanarak satılacak.