Konut Yapı Kooperatifi Genel Kurul İptal Davası

Arkadaşlar muhasebesini tuttuğum yapı kooperatifinin 30-01-2010 tarihinde yapılan olağan genel kuruluna karşı üyerden 3 kişi iptal davası açtı. Ve eski yönetimler içinde suç duyurusunda bulundular. (7 yıllık bir kooperatif banada muhasebesi kasım/2009 tarihinde geçti) . Savcılık 7 yıllık evraklara el koydu. mahkeme devam ediyor. sorma istediğim 30-01-2010 tarihinde seçilen yönetim kooperatifin inşaatına devam edebilir mi yani kooperatifin bütüm işlerini yapabilir mi? yada ne yapmaları gerekiyor.

Ynt: Konut Yapı Kooperatifi Genel Kurul İptal Davası

Suç mahkeme kararı ile kesinleşmediği sürece herkes suçsuzdur.

Ynt: Konut Yapı Kooperatifi Genel Kurul İptal Davası

sayın murat5701,1163 sayılı kanuna göre işlemlerin ve işlerin devamı noktasında bir engelleme yok ama eğer burda durum anlaşılan bayağı vahim gibi tüm evraklara el koyulması noktası önemlidir ve diğerleri gibi olmaz yani bir dönemin evraklarının incelenmesi ve bu kapsamda genel kurulun yeniden yapılması ve iptali vs.kapsamında gibi durumlarla aynı olmaz ve büyük bir ihtimalle burda çok ciddi sorunlar varsa eğer yani 1163/56.maddenin 3.paragrafının ilk kısmındaki bir durum varsa tüm yönetim kurulu üyeleri için o zaman mahkeme tarafından işlemler sonuçlanıncaya kadar ve karar verilinceye kadar faaliyetlerin durdurulmasına karar verilmiş olabilir ve bunun için savcılıkla görüşmek lazım ve eğer mahkeme devam ederken koop.tif faaliyetlerine devam edebilir diye yazı verirse ve sorun yok derse o zaman kooperatif faaliyetlerine devam etsin derim ve bu önemlidir ve ihmal etmemek lazım,kolay gelsin.